15:44 - 18 Nentor, 2019

Etiketim: Dashamir Shehi

Thirrja për luftë/ Revoltohet Gramoz Ruçi, trembet Ndoka

Pas thirrjes sa presidentit Meta për luftë, dritare.net pyeti disa nga politikanët shqiptarë nëse do merrnin pjesë në luftë, dhe në cilën formë. Dash Shehi:...

Dashamir Shehi: Duhet të dyfishohen pagat që të mos ikin rinia!

  Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në emisionin "Top Talk" në "Top Channel" ka thënë se shteti duhet të dyfishojë pagat e tanishme. Shehi...

Shehi: Kthesë në drejtësinë shqiptare, nëse merret vendim i drejtë për...

Në një intervistë në ABC News, kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi ka thënë që nëse merret vendim i drejtë për Saimir Tahirin, do të...

Dashamir Shehi: Jemi gati për një marrëveshje të re politike

Kreu i LZHK-së, partisë aleate të opozitës, Dashamir Shehi, në një prononcim për News24 është shprehur se  është gati të firmosë një marrëveshje të...

Shehi: Këto nuk janë zgjedhje, ne do ndjekim dekretin e Metës!

Pas përfundimit të takimit të kryedemokratit Lulzim Basha me aleatët e Partisë Demokratike, ka folur për mediat kreu i LZHK-së Dashamir Shehi. Ai tha për...

Përplasja Rama-Meta/ Dash Shehi: Presidenti të qëndrojë në vendin e vet

I ftuar në emisionin “Politika Online” deputeti Dashamir Shehi ka folur për situatën politike ditët e fundit, kryesisht për përplasjen Rama-Meta, përsa i përket...

Dashamir Shehi: Jam gati të kandidoj përballë Veliajt

Dashamir Shehi, deputeti i Partisë Demokratike, njëkohësisht kryetari i LZHK-së, i ftuar në “Report Tv” ka deklaruar se është gati të kandidojë përballë Erion...

Dashamir Shehi: Opozitën e mban në këmbë Edi Rama

“Opozita mikse që është sot mbahet në këmbë vetëm nga Edi Rama”-kështu ka deklaruar kreu i LZHK Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Top...

Basha, gati Frontin kunder Ramës. Mungon Dashamir Shehi

Kryedemokrati Lulzim Basha ka bërë publike sot emrat e deputetëve të PD dhe LSI, që bashkë do të jenë pjesë e disa aksioneve, perballë...

Shehi, Tabaku apo Gjosha kundër Veliajt në 2019? Ja si përgjigjet...

Tanimë diskutimet për zgjedhjet lokale 2019 në vendin tonë, kanë fulluar të zënë vend në media por edhe tek politika. Kreu i PD, Lulzim Basha...

Dashair Shehi flet për femrat e kuvendit: Arta Dade kishte...

I ftuar në emisionin “RadioIn” të gazetar Flavio Qarri, në “Intv” deputeti Dashamir Shehi ka folur për mjaft tema aktuale politike, por nuk ka...

Dashamir Shehi kundër Bashës: Kush humb zgjedhjet, nuk duhet të jetë...

Kreu i LZHK, Dashamir  Shehi i cili në zgjedhjet e fundit mori mandatin e deputetit nën siglën e Partisë Demokratike, ka deklaruar në një...

Shehi: Ramës i duhen 40-60 vjet që ta përmirësojë Shqipërinë

Deputeti Dashamir Shehi i ftuar në studion e “Report Tv” ka folur mbi varfërinë në vendin tonë, dhe si mund te dilet nga kjo...

Shehi i përgjigjet Ramës: Nuk fëlliqem se ha plonca, unë i...

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi iu është përgjigjur sot deklaratave ironizuese të kryeministrit Rama në seancën e kaluar. Rama tha se “Shehi kur gdhihet...

Pijanec që ha plonc dhe pi raki, Shehi i përgjigjet Ramës:...

Deputeti Dashamir Shehi në një intervistë për “Fax News” i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama i cili tha sot në Kuvend, se...