11:00 - 24 Shtator, 2019

Etiketim: dash

Përfundoi takimin me Kryemadhin, zyrtari i DASH shkon në Kryeministri

Drejtori i DASH-it, Davis Kostelancik ka përfunduar takimin me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Tashmë Kostelancik ndodhet në Kryeministri, ku do të...

DASH: Kosova dhe Serbia t’i shmangin provokimet, jemi gati t’ju ndihmojmë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë që të përkrahin dialogun, të cilin e ndërmjetëson Bashkimi Evropian, për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës,...

SHBA, Kryemadhi takon zyrtaren e DASH, i tregon ‘hallet’e Shqipërisë

Monika Kryemadhi është pritur sot në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Çështjet e Europës Qendrore e Jugore. Kryetarja e...

DASH i bën thirrje Kosovës të heqë tarifat ndaj Serbisë

Shtetet e Bashkuara u kërkuan autoriteteve të Kosovës që të heqin tarifat ndaj importeve nga Serbia dhe Bosnje-Hercegovina dhe të punojnë me Serbinë për...

Raporti i DASH për terrorizmin/ Gjyqësori i dobët dhe mungesa e...

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të mërkurën raportin vjetor për terrorizmin në botë për vitin 2017. Në raport thuhet se gjatë vitit 2017 Shqipëria...

Raporti negativ i DASH për investimet, reagon Basha

Mëngjesin e sotëm, përmes një postimi në Facebook, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar, për raportin negativ  të DASH, për investimet në...

DASH kritika qeverisë për koncesionet

Departamenti i Shtetit i Shteteve të Bashkuara publikoi atë që mund të quhet deklarata më kritike e bërë në shumë vite sa i përket...

Raporti i DASH: Krimin e organizuar nuk e favorizoi qeveria shqiptare,...

Nuk është qeveria shqiptare ajo që inkurajon apo lehtëson prodhimin dhe shpërndarjen e drogave. Korrupsioni dhe krimi i organizuar është një problem që lindi...

Vendimi i DASH për Llallën e Doshin, reagon kryeministri Rama

I ftuar në “Real Story” kryeministri Edi Rama është shprehur i keqardhur për vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, për t’i ndaluar hyrjen në...

Raporti i DASH: Irani po infiltrohet në Shqipëri nëpërmjet “organizatave të...

“Iran News Update”, duke iu referuar raportit të DASH, shkruan se Irani po e shton gjithnjë e më shumë praninë e tij dhe burimet...

Lajm i mirë/ Pse këtë vit keni shumë shanse për ta...

2 maji nuk është një ditë e zakonshme për shqiptarët. Është dita kur atyre mund tu ndryshojë jeta. Me shpresën se fati do tu...

Bëhuni gati për Lotarinë Amerikane/ Kur dhe si të kontrolloni nëse...

Nëse jeni në pritje të një përgjigje nëse jeni perzgjedhur fitues nga Lotaria Amerikane, nesër jini gjithë sy e veshë. Ambasada Amerikane njofton se...

Pas kërkesës së DASH për futjen e opozitës në zgjedhje, reagon...

Pas deklaratës së DASH, ku kërkonte që të gjitha partitë politike në Shqipëri të futen në zgjedhje, ka reaguar kryeministri Rama. Nëpërmjet një postimi...

Deklarata e fortë/ DASH u lëshon ultimatum partive shqiptare

Departamenti amerikan i Shtetit u bëri thirrje të gjitha partive politike në Shqipëri të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një deklaratë...

DASH, thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë qeverinë e re

Uashingtoni u bëri sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të formojnë pa vonesë qeverinë e re. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit...