00:32 - 18 Shkurt, 2020

Etiketim: Danimarkë

Ish-kryeministri dhe ish-ministri i jashtëm danez letër kreut të qeverisë Frederiksen:...

Nga Anders Fogh Rasmussen,  ish-Kryeministër dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, dhe Holger K. Nielsen, ish Krytar i partisë socialiste daneze dhe ish-ministër i...

Franca vë veton, nuk hapen negociatat as këtë vit. Kundër Shqipërisë...

Mediet italiane shkruajnë se, Shqipërisë nuk do t'i hapen negociatat as këtë vit. Sipas TgCom, Franca ka vendosur veton, duke bllokuar kështu hapjen e...

Historia e lezhjanit, që gatoi nga ishujt Kanarie në Danimarkë

Nga Enkeleda Bodini Sot dritare.net do ju njohë me historinë e Paulin Lecit, një kuzhinier i talentuar lezhjan, i cili e ka zhvilluar pasionin e...

Doni që fëmijët tuaj të jenë të lumtur? Ja në cilin...

Sipas studimeve, Danimarka ka rezultuar të jetë vendi më i lumtur në botë dhe sekreti i kësaj jete të lumtur qëndron në mënyrën si...