01:45 - 14 Dhjetor, 2019

Etiketim: ceshtja tahiri

Reforma në Drejtësi/ Ambasadori italian: Më shqetëson ngërçi i krijuar në...

Ditën  sotme, ambasadori i  Italisë në Shqipëri, Alberto Cutillio, ka folur në lidhje me reformën në Drejtësi dhe çështjen ‘Tahiri”. “Di që në Katania është...

Deputeti gjerman i prerë: Tahiri, kusht për negociatat

Deputeti gjerman i CDU së Kancelares Angela Merkel,  Thorsten Frei në një intervistë për “Panorama” ka folur në lidhje me hapjen e negociatave për...

Denoncimi i Bashës: Tahiri zhduku provat në zyrat te Garda

Një tjetër denoncim ka ardhur nga kryedemokrati Lulzim Basha, lidhur më çështjen “Tahiri”. Një ditë më parë, Basha bëri publik një mesazh, i cili...

Hetim i imtësishëm pasurisë së Tahirit, nxirren dosjet nga bankat dhe...

Përveç hetimit penal prokuroria krimeve të rënda do të kalojë në sitë pasurinë e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Grupi hetimor i ka nisur...

Hetimi për Habilajt nisi një muaj pas shkarkimit të Saimir Tahirit

Zbardhet dosja e vëllezërve “Habilaj” e konsideruar si një nga dosjet më të bujshme të momentit, për nga informacionet që mbart dhe interesin që...

Çështja Tahiri, reagon PPE, ka një thirrje të fortë për Ramën

Grupi i Partive Popullore Europiane ka ndjekur me vëmendje presionin politik të kohëve të fundit mbi Prokurorinë, nisur nga fakti se Prokuroria Shqiptare për...

Dosja Habilaj/ Tahiri falenderon prokurorët

Sajmir Tahiri ishte sot i pranishëm në Prokurinë  e Krimeve të Rënda rreth dy orë e gjysmë ku u pyet nga prokurorët për akuzat...

Video/Tahiri del i qeshur pas 150 minutash nga Prokuroria: Beteja ime

Ish-ministri Tahiri ka dalë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Ai hyri në Prokurori rreth orës 14:00 dhe përfundoi dëshminë në Prokurorinë për Krimet...

Ish-ministri del nga Prokuroria, ja çfarë thotë Tahiri për mediat!

Ish-ministri Tahiri ka dalë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Tahiri në një dalje për media u shpreh se: “Dhashë shpjegimin tim në shërbim të...

Tahiri merret në pyetje nga Krimet e Rënda

Saimir Tahiri ka mbërritur ditën e sotme në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ku pritet të jetë një seance e gjatë ku deputeti do...

Përfundon kontrolli prej 2 orësh në shtëpinë e Saimir Tahirit

Ka përfunduar kontrolli në shtëpinë e ish0ministrit Sajmir Tahiri. Katër oficer policie kanë kontrolluar shtëpinë e tij që  prej dy orësh në kërkim të...

Vendim i papritur i Prokurorisë së Krimeve të Rënda për kontrollin...

Prokuroria e Krimeve të Rënda po e konsideron të pavlerë vendimin e mazhorancës parlamentare për të lejuar vetëm kontrollin e banesave të ish -ministrit...

Sot ishte një ditë e zezë … për Prokurorinë

Nga Flogert Muça/ Është mbyllur sot në sallën e Kuvendit Saga e gjyqit politik që prej ditësh bëhet ndaj Saimir Tahirit. Me 75 vota kundër,...

Edhe njëherë, “fajin” e ka Vetting-u!

Nga Flogert Muça Çështja “Tahiri” e cila nuk u kthye dot në “Dosje” nga paaftësia e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, është prej ditësh tema...

Kërkesa e Prokurorisë për arrestimin e Tahirit. Ja kur do të...

Kryeministri Edi Rama ka anuluar “Komunikimin javor” të cilin e mban ҫdo të diel, dhe flet për ҫështjen kryesore të javës. Shkak për anulimin e...