22:41 - 20 Maj, 2019

Etiketim: celulit

Ushqimet që do t’ju ndihmojnë të reduktoni celulitin!

Shtatzënia, çrregullimet hormonale dhe luhatjet në peshë janë disa prej shkaqeve kryesore që çojnë në shfaqjen e celulitit. E sidomos tani në verë që...

Foto/ Jessie J poston të pasmet me celulit në Instagram

Jessie J, nuk di të ndalet. Pasi u shfaq pa pikë make up-i në Los Anxhelos, këngëtarja ka publikuar në Instagram të pasmet gjithë...

7 mënyra natyrale si të luftoni celulitin

Çdo vajzë e di çfarë është celuliti, dhe ata që e kanë, fillojnë të urrejnë trupin e tyre. Dritare.net ju këshillon të mos shikoni...

FOTOT në plazh/ Me celulit dhe disa kilogramë më shumë, Samanta...

Nëse fotot e tyre në rrjetet sociale ju kanë bërë të ndjeheni xheloze, është momenti për t’u qetësuar. Nuk janë aq perfekte sa mund...

Një degë rozmarine dhe alkool për të hequr qafe celulitin një...

Celuliti është i përbërë nga uji, yndyrna dhe mbeturina qelizore. Zakonisht shfaqet tek kofshët, vithet dhe krahët. Disa nga shkaqet e celulitit: Kafeina Alkooli Ushqime të skuqura Pikërisht për...

Hiqni celulitin fare thjeshtë, ja çfarë ju duhet

Shumë gra vuajnë nga çrregullimi i lëkurës i quajtur celulit. Kjo ndodh kur qelizat yndyrore depozitohen nën lëkurë. Ai shfaqet kryesisht në kofshë, gjoks...

Harroni celulitin e Kim Kardashian, hidhini një sy Rihanna-s

Pas Kim Kardashian, tashmë mediat botërore duket se i janë vënë pas ylli i popit, Rihanna. Fotot e Kim-it pa fotoshop shokuan të gjithë,...

Kim Kardashian humb 100.000 ndjekës. Ja çfarë bën për t’i rikthyer!

Dy ditë më parë fotot e saj me pushime në Meksikë, në të cilat Kim Kardashian dukej plot me celulit, bëri që miti i...

Sara Hoxha si Kim Kardashian: Mos kini turp nga trupi juaj

Kritikat për format trupore, si celuliti dhe sprijat, duket se po ndikojnë gjithmonë e më shumë tek femrat, veçanërisht moshat e reja. Jo më kot...

Kim humb fronin. Ja si duket trupi i saj pas kritikave!

Ditët e fundit Kim Kardashian ka mbushur faqet e portaleve të të gjithë botës për shkak të trupit të saj. E cilësuar si femra me...