15:48 - 14 Nentor, 2019

Etiketim: Call center

Rënia e Call Center/ Tkurren me 11% të punësuarit, si po...

Nga Ledina Loga Për shumë vite, kompanitë që operojnë si qendra të thirrjeve telefonike, ishin burimi kryesor i punësimit të të rinjve. Sot, sektori ka...

I jep fund jetës, vajza e call center

24-vjeçarja me iniciale, E.Y nga Mallakastra është gjetur e vetëvrarë nga familjarët. Dyshohet se, e reja i ka dhënë fund jetës  si pasojë e depresionit,...

Një ditë në Call Center

“Alo përshëndetje!”, kështu niset dita e punës  nga çdo i ri që punon në call center. Kemi një ofertë fantastike sot… nis e i...

Profesionet më të kërkuara në Shqipëri, call center, fason dhe kamerierë

Profesionet më të kërkuara nga tregu i punës aktualisht janë operatorët për call center, punonjës për rrobaqepësite, fabrikat e këpucëve, kamarierë dhe banakierë, teknik...

Call center në krizë, rritet numri i të rinjve shqiptarë të...

Të rinjtë e papunë, nga mosha 15-29 vjeç shënuan rritje për herë të parë pas gati dy vitesh në tremujorin e dytë të vitit...

Djali nga Elbasani bën kontratë me Ballotelin në Call-Center

Një djalë i ri nga Elbasani, i cili punon pranë një kompanie call-center në këtë qytet, ka arritur te komunikoje me familjen e Mario...

Call Center në Shqipëri bëhen “kambiste”. Zbulohet aktiviteti “top sekret”

Nën presionin e qeverisë italiane, e cila shtrëngoi masat për delokalizimin e aktivitetit të call center në vendet jashtë BE-së, përfshi Shqipërinë, kompanitë call...

Nadja, vajza që punon në call center për të arritur ëndrrën...

Nga Mersila Voda Mëngjesi pranveror i Tiranës është i zhurmshëm, i çrregullt dhe me pak smog. Linja e autobusëve është një stres më vete. Të...

Call Center në prag falimentimi, brenda pak ditëve u mbyllën katër...

Mbijetesa e Call Center-ave në Shqipëri po bëhet më e vështirë, sidomos për ato që ende mbeten të pakonsoliduara në treg apo që kanë...

Basha: Në Hollandë kam punuar në ‘Call Center’

I ftuar në emisionin “Rudina” kreu i PD Lulzim Basha ka deklaruar se gjatë kohës së studimeve në Hollandë ka punuar Call-Center, në turnin...

Agron Shehaj: Ja si u pasurova unë në Shqipëri!

Agron Shehaj, kandidati që kryeson listën e PD në Vlorë, është gjithashtu edhe biznesmeni që solli call center në Shqipëri. Në #DritaremeRudinën në Vizion...

Vlora- call center apo turizëm? Kush është i pari në listën...

Emri surprizë i listës së PD për Vlorën, ishte emri i biznesmenit Agron Shehaj. Ai kryeson listën e demokratëve dhe shoqërohet nga Nada Mecorapja...

Historia e patreguar e Call Center-ave në Shqipëri, stres dhe para

Kompanitë, të cilat punësojnë dhjetëra-mijëra të rinj shqiptarë, mbartin anën e errët të moskujdesit për shëndetin e tyre fizik dhe psikologjik. Nga Klevis Paloka, Anxhela...

Skandal në call center/Supervizorja “kasape” gati të “mbysë” operatorët, ulëret si...

Ndërkohë që call centerat në Shqipëri janë drejt mbylljes dhe vetëm gjatë javës së fundit në qytetin e Shkodrës u mbyllën rreth 11 qendra...

Goditja e call center/ Firmoset protokolli, 80% e shërbimeve të reja...

13 sipërmarrje të mëdha italiane firmosën dje një protokoll mirëkuptimi me kryeministrin italian Paolo Gentiloni dhe ministrin e zhvillimit ekonomik Carlo Calenda, në të...