21:40 - 11 Nentor, 2019

Etiketim: caj

Ja pse kurrë nuk duhet të porosisni kafe apo çaj, në...

Të gjithëve na ka ndodhur që në fluturime të gjata me avion, të porosisim një kafe në bord, në mënyrë që të marrim sado...

Qershia fruti më i shijshëm i stinës, por ju nuk dini...

Qershia është fryti i kësaj stine dhe është e pasur me shumë vlera ushqyese duke nisur që nga bishtat e deri te lëkura. Ky fryt...

Çaj me lëkurë qepe, ja sëmundjet që parandalon!

Qepa është pjesë e tavolinës dhe gatimeve tona në çdo stinë. Dimër apo verë, ushqimi nuk ka shije pa qepë. Pavarësisht se na bën...

Tani që është shtatzënë, Meghan s’duhet t’i hajë këto ushqime!

Ohh! Meghan Markle duhet të ndjekë rregulla mbretërore herë pas here. Edhe tani që po pret një fëmijë nga princi Harry, ajo duhet të...

11 Çajrat që zëvendësojnë në mënyrë perfekte një orë palestër

Çaji është një ndër lëngjet  më të konsumuara  pas ujit dhe konsumohet gjerësisht në të gjithë botën. Konsumi i çajit, në përgjithësi, është i...

Kura që bën mrekulli, pini një gotë ujë të ngrohtë me...

Të pish një gotë ujë të grohtë me mjaltë dhe limon në stomak bosh nuk do t’ju marrë kohë apo përpjekje të gjata dhe...