01:32 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: Burrel

Të shtëna me armë në Burrel, një i plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në Burrel. Mësohet se nga ngjarja ka mbetur i plagosur një  moshuar, rreth 70-vjeç me...

Nga Anglia në Klos për të thyer zyrat e KZAZ, policia...

Policia e shteti ka nxjerrë informacionin në lidhje me arrestimet, shoqërimet dhe procedimet në lidhje me sulmet ndaj KZAZ-ve në Burrel dhe Klos, ku...

Video/ Nga Kukësi në Pogradec, e Burrel, përplasje të dhunshme në...

Mbështetësit e opozitës kanë sulmuar Komizionet Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve në disa qytete. Kështu, në Kamëz situata ka degjeneruar në dhunë mes mbështësve të...

Rama nuk ndikohet nga vendimi i Metës, ja qytetet ku do...

Ditën e djeshme, Presidenti Ilir Meta, njoftoi se ka shfuqizuar dekretin e datës së zgjedhjeve të 30 qershorit. Ky vendim, mesa duket nuk e...

Zjarri masiv në Burrel, kërkohet ndërhyrja e Ministrisë së Mbrojtjes

Vazhdon të jetë aktive vatra e zjarrit të rënë një ditë më parë në Kongrazhd të Burrelit. Nga 'balkanweb' mësohet se, me gjithë ndërhyrjen...

Aksident në Burrel, humb jetën 40-vjeçari

Një 40-vjeçar ka humbur jetën mëngjesin e të enjtes në aksin Baz-Burel, në vendin e quajtur baza e asfaltimit. Mësohet se, ka humbur jetën...

Inspektim në Burrel, Manastirliu: Shëndetësia në gatishmëri për emergjencat

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka kryer një inspektim  në qendrën shëndetësore Komsi, në Burrel. Manastirliu tha se ekipet mjekësore janë të...

Burrel/ Detaje të reja rreth shpërthimit me tritol

Mbrëmjen e djeshme në qytetin e Burrelit në lagjen ‘Partizani’ përballë shkollës “31 korriku” ka  ndodhur një shpërthim më tritol. Policia nxjerr detaje të...

Burri rrëfen dramën familjare dhe divorcin: Besova shumë, por ajo më...

Një 44-vjeçar i divorcuar ka rrëfyer në emisionin ‘Me zemër të hapur’, dramën e jetës së tij. Ai ka punuar për 6 vite si...

Aksident në Burrel, 13-vjeçari humb kontrollin e makinës

Një aksident ka ndodhur në Burrel. Një 13-vjeçar në timon ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga. Sipas "News 24", ngjarja ka...

Tritol në shtëpinë e kryebashkiakut, autori me precedentë penale

Policia ka arrestuar shtetasin Eltion Daçi, i dyshuari i dy ngjarjeve me lëndë plasëse në Burrel. Daçi dyshohet se vuri tritol pranë banesës së kreut...

Aksident në Burrel/ Plagosen 3 persona, njëri prokuror

Një aksident me 3 të plagosur mes tyre, një prokuror dhe djali i tij, ka ndodhur në Burrel, mbrëmjen e sotme. Policia sqaron se ngjarja...

Rama tenton ti marrë letrën e fjalimit kandidatit të PS në...

Kryeministri i vendit Edi Rama ka zhvilluar një takim elektoral në qytetin e Burrelit. Por derisa kandidatja e PS në Mat, Lindita Hasa  mbaronte fjalimin,...

Rrëfimi tronditës i 15-vjeçares: Prindërit u ndanë për shkak të sëmundjes...

Diziona 15­ vjeçare ka ftuar të ëmën Suzanën, në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në e “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea,...