19:47 - 15 Nentor, 2019

Etiketim: burg

“Madamë vjedhja” përfundon në burg, iu shmang qelisë duke ngelur shtatzënë,...

ITALI- Një boshnjake 32-vjeçare, e cilësuar si “madame vjedhja”, ka përfunduar në burg, e dënuar me 25 vite e 7 muaj heqje lirie. 32-vjeçarja është...

Ndryshimet në Kodin Penal/ Dy vite burg nëse vret ose keqtrajton...

Ditën e sotme Komisioni Parlamentar i Veprimtarive Prodhuese ka votuar pro nismës ligjore të firmosur nga 37 mijë e 500 zgjedhës për ndryshimin e...

Dalin nga kuzhina dhe dhunojnë gardianen, arratisen nga burgu grek dy...

Dy të burgosur shqiptarë kanë arritur të arratisen nga burgu i Avlonas në Greqi. Sipas medieve greke dy shqiptarët kanë arritur t’ia mbathin nga burgu...

Përleshje masive në burg, 29 të burgosur kanë vdekur dhe 19...

Autoritetet venezueliane thonë se 29 të burgosur mbetën të vrarë dhe 19 policë u plagosën nga përleshjet në një burg të qytetit Acarigua të...

Urdhri i drejtorit të Burgjeve: Nga sot, të burgosurit më pak...

Ashpërsohen masat në burgjet shqiptare. Urdhri më i fundit i drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, i zbuluar nga ‘News24’ e ‘BalkanWeb’, kufizon telefonatat e...

Theu lirinë me kusht, mijëra dollarë e burg, ja sa do...

LOS ANXHELOS- Reperi Soulja Boy është dënuar me 8 muaj burg dhe 9 muaj shërbim në komunitet pasi theu lirimin me kusht, por kjo...

Gjykata lë në burg dy të arrestuarit, për vrasjen e vëllezërve...

Gjykata ka vendosur masën 'arrest me burg' për Mislim Ramën dhe Arsen Stojkun, të dyshuar për vrasjen e dy vëllezërve Bilali në Shkodër, më...

I burgosuri, dërgohet pa shenja jete në spital

40-vjeçari, Dritan Zeqiri, i dënuar në burgun e Fierit është çuar pa shenja jete në spital. Viktima është dërguar më pas në morgun e...

Gjykata lë në burg dhe të arrestuarin e pestë, të grabitjes...

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg edhe  të arrestuarin e pestë të grabitjes në Rinas, Elton Piklin. Pikli u arrestua pak...

Gjykata e la në burg, i arrestuari i grabitjes në Rinas...

Një nga pesë të arrestuarit e grabitjes në Rinas, Oltion Veseli ka kërkuar lirinë, ndërsa Gjykata e Krimeve të Rënda, vendosi masën e sigurisë...

Vëllai i Admir Muratajt nuk lejohet të shkojë në varrim, tensionohet...

Drejtoria e Burgjeve nuk i ka dhënë lejë Aleksandër Muratajt që të marrë pjesë në varrimin e të vëllait, Admirit, i cili u vra...

Sinan Hoxha: Ja si përfundova në burg!

Mbrëmjen e djeshme, në programin “Në kurthin e Piter Pan”, ishte i ftuar këngëtari i njohur Sinan Hoxha. Ai ka treguar disa histori të tijat...

Vrasja e Marvi Mihalit, Bitraj pranon krimin

Gjykata e Tiranës ka mbyllur shqyrtimin gjyqësor për 4 të pandehurit si të dyshuar kryesorë për vrasjen e Marvi Mihalit për një karikues, në...

Largimi, ose burgu i shpëton ata

Nga Lis Bukuroca Sikur të dinin ata, se nuk dinë, atëherë do të dinin pak, por aq sa duhet për të mësuar shumë, mirëpo, deri...

Gjykata e la në burg, vëllai i policit: 300 burra jemi...

Ndërsa Gjykata e Shkodrës vendosi burg pa afat për Berhan Bajrakurtin, ka reaguar edhe vëllai i tij. Përmes një prononcimi për medie, vëllai i...