19:39 - 21 Tetor, 2019

Etiketim: burg

M’u deshën vite të kuptoja se isha viktimë e trafikimit

Cyntoia Brown-Long ishte vetëm 16 vjeçe kur u burgos për të gjithë jetën, pasi qëlloi për vdekje një agjent pasurish, i cili e kishte...

U arrestua për shpërdorim detyre, Apeli liron Liridon Pulën

Arrestimi dhe lënia në burg e ish-drejtorit të Kadastrës në Durrës, Liridon Pula shkaktoi reagime të shumta te klasa politike dhe jo vetëm. Ndërsa Gjykata...

Merret nën hetim Marsida Qatja, rrezikon të dënohet me disa vite...

Molla e sherrit të vrasjes në Kavajë, Marsida Qatja është marrë nën hetim nga Prokuroria pas dëshmive kontradiktore që ka dhënë për ngjarjen që...

Përleshje mes të burgosurve në burgun e Rrogozhinës

5 të burgosur janë përleshur me njëri-tjetrin në burgun e Rrogozhinës, në ambientet e palestrës dhe për pasojë ka mbetur i plagosur njëri prej...

Protesta e Unazës së Re, mbeten në burg 3 protestues

3 nga 6 të arrestaurit gjatë protestës së Unazës së Re, kanë mbetur në burg. Gjyqi është zhvilluar paraditen e kësaj të diele ndërsa gjykata...

Gjykata e Prishtinës jep dënimin e çuditshëm, 11 vite burg për...

  Gjykata Themelore e Prishtinës, ka dënuar më shumë se 11 vjet burg tre persona që kishin tentuar të bënin një grabitje, por kishin marrë...

Foto/ Gati burgu për vipat shqiptarë!

“313” në Tiranë është gati për të pritur të burgosurit vip. Në këtë burg, që ka përfunduar tanimë do të izolohen anëtarët dhe krerët e...

Pas dënimit, Tahiri dhe Çela apelojnë vendimin e gjykatës

  Ish-drejtori i policisë së Vlorës, Jaeld  Çela, ka apeluar vendimin e gjykatës, që e shpalli atë të fajshëm, duke e dënuar me 3 vite...

Tahiri: Gjyqtarët janë kërcënuar, edhe Sandër Lleshaj duhet të jetë në...

Ish-ministri Saimir Tahiri në një lidhje telefonike me emisionin “Java” në “TVSH” ka komentuar vendimin e Gjykatës dhënë ndaj tij një ditë më parë. Tahiri...

Gjykata e Elbasanit vendos për pedagogun Himçi, ja me sa dënohet!

Gjykata e Elbasanit ka marrë sot vendimin për pedagogun e Universitetit të Elbasanit, i cili i kërkonte favore seksuale një studenteje në këmbim të...

Tahiri në Gjykatë: Edi Rama është Shefi im i madh

  Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka dhënë argumentet e tij në Gjykatën e Krimeve të Rënda, në lidhje me akuzat ndaj tij, dhe pretencën...

Tahiri: Po gjykohem kot, ka njerëz që nuk mbajnë përgjegjësi për...

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar pas gjyqit të tij. Vendimi për Tahirin pritet të jepet në orën 16:00. Tahiri ka thënë se i gjithë...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për Saimir Tahirin. Gjykata vendos sot

  Prokuroria e Krimeve të Rënda në pretencën e saj ndaj ish-ministrit të Brendshëm  Saimir Tahiri ka kërkuar që ky i fundit të dënohet nga...

Ish-kryeprokurorja Katica Janeva kërkon t’i shpëtojë burgut, ofron 3 shtëpi

Ish-kryeprokurorja e Prokurorisë Speciale të Maqedonisë së Veriut, Katica Janeva tanimë është shkarkuar nga të gjitha funksionet publike, pasi ndodhet në paraburgim nën akuzën...

Gjykata hedh poshtë kërkesën e Izet Haxhisë, për lirimin nga burgu

Gjykata e Tiranës, i ka rrëzuar kërkesën Izet Haxhisë, për lirimin nga burgu. Pak kohë më parë ai kishte kërkuar lirinë, me argumentin se...