07:22 - 22 Janar, 2020

Etiketim: Bulevard

Hapet bulevardi “Migjeni” në Kashar, lidh Unazën e Re me Yzberishtin,...

100-vjetorin e dytë të saj si kryeqytet i Shqipërisë, Tirana e nis me një bulevard të ri. U hap sot për 80 mijë banorët...

Rudina Xhunga: Më pëlqen bulevardi me foto partizanësh. Historia, koha ta...

Rudina Xhunga e ftuar sot në edicionin e lajmeve në News 24, u pyet për debatin në kuadër të festimeve për 75-vjetorin e Çlirimit...

Zgjatimi i Bulevardit të Kasharit, nis shembja e disa banesave

Ka nisur shembja e disa banesave, për zgjatimin e Bulevardit të Kasharit. Mësohet se do të shemben 4 banesa. Banorët nuk janë shfaqur për rezistencë....

Foto/ Vuvuzela, daulle dhe pankarta, ja situata para kryeministrisë

Protestuesit janë mbledhur në bulevard para Kryeministrisë dhe presin kreun e PD, Lulzim Bashën dhe kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi. Ndryshe nga protestat e kaluara...

Foto/ Nis protesta, persona të maskuar pjesë e saj

Edhe në këtë protestë të radhës të opozitës nuk mungojnë personat e maskuar, të cilët sipas rregullores duhet të heqin maskat dhe kjo është...

Makina përplas për vdekje 42-vjeçarin, në Elbasan

Një 42-vjeçar është përplasur për vdekje mëngjesin e së shtunës në bulevardin "Aqif Pasha", në Elbasan. Pasi përplasi Altin Bahjën, 30-vjeçari, Gentian Sula është...

Rama: Ja bulevardi i ri ‘Ismail Qemali’, në Vlorë!

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama, ka postuar në llogarinë e  tij Facebook, një video ku tregon hapësirën më të re publike e turistike...

PD lajmëron vendin: Ja ku do të zhvillohet protesta të shtunën!

Këtë pasdite, PD-ja ka përcaktuar edhe vendin, ku do të zhvillohet protesta e së shtunës. Deri sot nuk ishte vendosur ku do të zhvillohej protesta,...

Projekti për Bulevardin e Ri, Rama flet për lejet e ndërtimit...

Këtë të diel, kryeministri i vendit, Edi Rama, së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, kanë prezantuar projektin e ri për...

Nëse kaloni këtë kryqëzim në Bulevard mund të merrni gjobë!

Njoftim nga Policia Rrugore Policia e Tiranës, prej disa ditësh vijon punën me shërbime shtesë në funksion të zgjidhjes së shqetësimeve të ndryshme të adresuara...

Qëndroi 3 muaj në Bulevard, por PD rikthehet përsëri tek vendi...

Partia Demokratike pritet të hapë fushatën elektorale ditën e shtunë në orën 18:30, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” aty ku opozita shqiptare qëndroi për...

Rama: 800 banorë të katundit politik e mediatik po bëjnë zhurmë

Gjatë inaugurimit të shkollës “Luigj Gurakuqi” në kryeqytet, kryeministri Edi Rama u shpreh se zhurma politike në vend "bëhet nga një katund me 800 banorë",...