16:47 - 19 Tetor, 2019

Etiketim: bregu i lumit

Në Bregun e Lumit ndjehet shteti

Nga L. Skiroi Bregu i Lumit është kthyer si të thuash ‘Bregu Perëndimor’ dhe Cisjordani në Lindjen e Mesme , ku që prej shtatë dekadash...

Protesta te Bregu i Lumit, banorët përplasen me policinë

Ndërsa ka vijuar prishja e shtëpive te Bregu i Lumit, për të vijuar me projektin e Bulevardit të Ri, banorët kanë dalë sërish në...

Basha thirrje qytetarëve: T’i japim fund këtij regjimi

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, pas përplasjeve mes policisë dhe banorëve të Bregut të Lumit, për prishjen e ndërtesave, ka bërë një status në...

Përplasja te Bregu i Lumit, 3 banorë përfundojnë në spital

Përplasja mes banorëve të Bregut të Lumit dhe policisë, kundër shembjes së shtëpive, vijon. Banorët kanë hedhur gurë në drejtim të policisë, ndërsa policia u...

Protesta te Bregu i Lumit, banorët përplasen sërish me policinë

Banorët e Bregut të Lumit, mëngjesin e sotëm, kanë dalë sërish në protestë. Ashtu si dje, edhe sot ka pasur tensione mes policisë dhe...