17:17 - 29 Janar, 2020

Etiketim: Blendi Fevziu

“Mallkimi” i Presidentit

Nga Blendi Fevziu “Presidenti i Republikës është Kryetar i Shtetit dhe përfaqëson unitetin e popullit”. Kjo është pika e parë e nenit 86 të Kushtetutës së Shqipërisë! Në fakt si të ishte një mallkim, pikërisht ai...

Çfarë do ndodhë me Ilir Metën President?

Nga Blendi Fevziu – Ilir Meta pritet të zgjidhet nesër Presidenti i ri i Shqipërisë. Ai bëhet kështu, presidenti i shtatë i Shqipërisë Pluraliste dhe...

Ç’po ndodh me zgjedhjen e Presidentit?

Nga Blendi Fevziu – I pyetur nëse Presidenti i i ardhshëm i Republikës do të ishte produkt i një konsensusi të gjëra, pra i negocimit...

A e vështirësoi Gabriel, negocimin në Tiranë?

Nga Blendi Fevziu – E ka lënë mënjanë diplomacinë dhe ka folur me tone të ashpra kryediplomati gjerman në Tiranë. Sigmar Gabriel, që mban njëkohësisht...

Shqipëria e sotme është më e mirë se e djeshmja

Nga Mustafa Nano Në portalin e tij, Blendi Fevziu kish publikuar një shkrim të vetin me titull “Kush po kërcënon jetën e Lulzim Bashës?”. Në...

Kush po kërcënon jetën e Lulzim Bashës?

Nga Blendi Fevziu  Kush e kërcënon Lulzim Bashën? Kjo ishte pyetja që bëntedje një media e rëndësishme në vend, duke ju referuar faktit që eskorta...

Mocion kundër Qeverisë Rama? Jo, nuk duhet!

Nga Blendi Fevziu  Në entusiazmin e ngjarjeve të fundit politike, shumë prej kritikëve mediatikë të Ramës kanë nisur kalkulimin e votave në Parlament për një...

Hakmarrja e Metës!

Nga Blendi Fevziu  E mbani mend Ilir Metën në Prill 2008? Me mëngët e përveshura dhe me llërët e nxira nga shiringat e serumit. Me...