13:11 - 23 Janar, 2020

Etiketim: Bernd Borchardt

Të drejtat e njeriut, Borchardt: Shqipëria ka bërë përparim!

Ambasadori i OSBE në vendin tonë, Bernd Borchardt gjatë një takimi me tri institucionet kombëtare të drejtave të njeriut, Avokati i Popullit, Komisionari për...

Tryeza e OSBE, Borchardt: Dialogoni, sepse do të ndikojë në reformën...

Ka nisur puna për tryezën e prezencës së OSBE në Tiranë, për reformën zgjedhore. Gjatë fjalës së tij, ambasadori i OSBE, Bernd Borchardt tha se...

Një ditë pas takimit me ambadasorin e OSBE, Voltana Ademi: Asnjë...

Pas takimit të së martës me ambasadorin e OSBE në Shqipëri, Bernd Brochardt, ku u diskutua për dy orë për shumë çështje që lidhen...

Ademi zbardh takimin: Ja për çfarë diskutuam me ambasadorin e OSBE!

Ndonëse ambasadori i OSBE, Bernd Brochard nuk dha asnjë detaj mbi takimin me Voltana Ademin, kjo e fundit përmes një postimi në Facebook, ka...

Foto/ “Borchardt turp për ju”, Policia merr në mbrojte ambasadorin dhe...

Pas kërcënimit të një jave më parë nga disa të rinj, Policia e Shteti ka marrë në mbrojtje ambasadorin e OSBE në Tiranë Bernd...

Kërcënimi i ambasadorit të OSBE, Borchardt, Vasili: Kanë shoqëruar një studente...

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook, ku thotë se një nga personat që shkroi parullën "Borchardt shame on...

Përse Berisha i çoi njerëz tek shtëpia, ambasadorit Borchardt?

Nga Mero Baze Ambasadori Borchardt nuk është i rrezikuar fizikisht nga opozita, edhe pse çuditërisht i kanë gjetur shtëpinë në mesnatë, duke çuar aty një...

Ardhja e zyrtarit amerikan vë në lëvizje ambasadorët, kreu i OSBE...

Pa arritur ende në Tiranë zyrtari amerikan kanë nisur lëvizjet e para të ambasadorëve. Kreu  i Prezencës së OSBE-­së, në vendin tonë, Bernd Borchardt...