02:02 - 22 Shkurt, 2020

Etiketim: Berisha

Fotoja e Dakos varur në murin e zyrës, Drejtori i Portit...

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka postuar sot në Facebook një foto nga zyra e drejtorit të Portit të Durrësit, Pirro Vengu. Në foton...

Mustafa Nano: Mesazhi i kobshëm që i dha Berisha vizitorit në...

Nga Mustafa Nano Përpara disa ditësh u bënë 9 vjet nga dita ku në bulevardin qendror të Tiranës u vranë 4 vetë të pafajshëm, të...

Berisha-shqiptarëve: Nëse doni të rrëzoni Ramën, përgatituni për rezistencë në shesh!

I ftuar në emisionin “Opinion”, ish-kryeministri, Sali Berisha komentoi marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. “Mendoj se marrëveshja duhet të analizohet në këtë kontekst. Pas një vendimi...

Reforma Zgjedhore/ Berisha: Ja këshilla ime për Bashën dhe Kryemadhin!

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha i ftuar në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziu është shprehur që nëse, nesër zhvillohen zgjedhjet në vend, opozita i...

Mero Baze: Zyra e vajzës së Berishës dhe Lul Basha çuan...

Padia e kryeministrit, Edi Rama, ndaj atij të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka  shkaktuar debate të mëdha në vend. PD-ja ka dënuar ashpër këtë veprim...

Jozefina mallkon, Berisha e Meta heshtin, Basha heziton, Rama nënqesh

Nga Shpëtim Nazarko Palët u ulën për Reformën zgjedhore. Kanë vënë një afat: 15 Marsin. Kjo, për fazën e parë të saj. Koha përputhet me...

Sali Berisha dënohet nga gjykata për shpifje ndaj kryeministrit Rama

Kryeministri Rama ka fituar një tjetër betejë për shpifje, këtë herë ndaj ish-Kryeministrit Sali Berisha. Burime të sigurta përLexo.al bëjnë me dije se Rama ka fituar...

Pse Lul Basha po i çon shokët në burg?!

Nga Frrok Çupi Një ditë Lulzim Basha do të dalë mbi ujëra, por vetëm atëherë kur ‘deti’ të jetë tharë. Vetë Basha, që siç ka lënë...

Pretenca për Salianjin/ Berisha thirrje ndërkombëtarëve: Ndëshkojeni kreun e narkoshtetit shqiptar!

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar për pretencën që dha Prokuroria ndaj ish-deputetit, Ervin Salianji, në kuadër të çështjes Babale. Prokuroria kërkoi 1 vjet e...

Të dy duke buzëqeshur, dalin fotot nga takimi Meta-Berisha

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka pritur sot në takim, ish-kryeministrin e vendit, Sali Berisha. Ndërkohë, disa foto kanë dalë pas takimit mes Metës dhe...

Alvini i vogël është gjallë. Babai shqiptar e përqafon, por nuk...

Në 2014 e ëma, e radikalizuar, e kishte marrë Alvin e vogël dhe e kishte çuar në territoret e kontrolluara nga Siria. Babai, Berisha...

Meta uron Berishën për ditëlindje: Për ju ka vetëm pranverë!

Presidenti i vendit nuk e ka harruar ditëlindjen e ish-kryeministrit Berisha. Ai feston sot 75-vjetorin. Meta i ka dërguar një buqetë me trëndafila të...

Berisha paralajmëron Ramën: Po e nxore më këtë foto, do të...

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka postuar në Facebook disa foto të kryeministrit, Edi Rama me shenja dhune. Berisha shkruan se, me këto foto...

U përmend nga Berisha/ Kush është burri i Marsidës, molla e...

Policia e ka të qartë tashmë se çfarë ka ndodhur gjatë orëve të para të ditës së sotme, nisur edhe nga dëshmia e Marsida...

Berisha: Ambasadori Brochard, ndjenja të forta për socialistët

I ftuar në emisionin e Çim Pekës, ish-kryeministri, Sali Berisha ka folur për raportin e OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 30 qershorit. Berisha shprehet se,...