01:23 - 13 Nentor, 2019

Etiketim: Berat

Të shtëna me armë zjarri në Berat

Pasditen e sotme në Berat janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri. Sipas raportimeve nuk ka asnjë të plagosur. Të shtënat janë dëgjuar në...

Përmbyset zetori, humb jetën 60-vjeçari në Berat

Një 60-vjeçar ka humbur jetën në Berat, pasi zetori që po drejtonte është përmbysur në kanalin kullues. "Në fshatin Pashalli, Urë Vajgurore, shtetasi G.H, 60...

Berati, siç e pashë këtë tetor!

Nga Rudina Xhunga Berati nuk është më qyteti i një mbi një dritareve, tani është bërë qyteti i një mbi një bujtinave. Hyr në booking dhe...

Një surprizë vjeshtore, në këmbët e Tomorit

Nga Dritan Hila Kisha vendosur t’i mbyllja për këtë vit reportazhet për vendet që ia vlen të vizitohen në Shqipëri. Të paktën në atë të...

Rama: Restaurohet një prej afreskeve më të rralla, në kishën e...

Kryeministri i vendit Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka nxjerrë një video ku tregohet restaurimi i një prej afreskeve më...

Anxhela, 22-vjeçarja shqiptare që dizajnon në Francë, automjetet e së nesërmes

Nga Alteo Hysi Të rinj shqiptarë që shkëlqejnë kudo në botë ka shumë. Të shumtë janë ato emra që na bëjnë të besojmë se ç’potencial...

Partia Demokratike nis protestat në Shkodër e Berat, militantët përpara KZAZ-ve

Militantët e Partisë Demokratike në Shkodër dhe Berat janë drejtuar drejt KZAZ-ve me pankarta në duar dhe me thirrjet Rama ik. Protestuesit ndodhen para KZAZ...

Berat, Aleanca qytetare e PD-Metës: Shpall zgjedhjet parlamentare të parakohshme

  Aleanca Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në Berat nëpërmjet një deklarate të shpërndarë për mediat i kërkon Presidentit të Republikës, të përdorë të gjitha...

Sulmi mbi KZAZ, 40 të proceduar mes tyre 2 nënkryetarët e...

Ditën e djeshme, militantë të PD-së me në krye punonjës dhe zyrtarë të PD kanë tentuar të thyejnë KZAZ-të në Berat e Skrapar dhe...

Berat, tenton të vrasë me armë të riun, 32-vjeçari i plagosur...

Pasditen e sotme pas një konflikti për motive banale, 43-vjeçari E. P., ka nxjerrë armën dhe ka tentuar të vrasë 32-vjeçarin D. B., i...

Familjarët deklaruan se u rrëmbye, 15-vjeçarja gjendet në Berat

Prindërit e një vajze 15 vjeçe kanë shkuar në policinë e Fierit dhe kanë bërë kallëzim duke thënë se vajza e tyre është rrëmbyer. Jurgena...

Rama: Pamje nga restaurimi i Xhamisë Mbret, në Berat!

Mëngjesin e kësaj të hëne, kryeministri Edi Rama, e ka nisur duke postuar disa foto nga kantieri i restaurimit të Xhamisë Mbret, në Berat. Xhamia...

Aksident në aksin Lushnjë-Berat/ Plagosen 7 persona, mes tyre 3 fëmijë

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në rrugën Lushnjë-Berat, dhe për pasojë janë plagosur disa persona. Mësohet se, një mjet tip Benz...

Berat/ Policia arreston dy të rinj, dhunonin prindërit e tyre

Policia  e Beratit ka arrestuar dy djem të rinj, pasi ata ushtronin dhunë ndaj prindërve të tyre. Shtetasit me iniciale A.XH, 32 vjeç dhe K.C,...

Berat/ Grabitet ndërmarrja, ende nuk dihen autorët

Natën që lamë pas është grabitur një ndërmarrje në qytetin e Beratit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë zonës së ish-kombinatit atje. Ndërkohë që ende...