15:46 - 18 Nentor, 2019

Etiketim: baste

Mbyllja e lojërave të fatit/ Psikologët: Nervozizëm te të varurit, ja...

Psikologët i cilësojnë pikat e basteve si vatra të degradimit të familjes dhe shoqërisë. Sipas tyre, mbyllja e këtyre pikave më 1 janar, me...

Mbyllja e basteve, Rama publikon foton: Lamtumirë!

Tashmë mbyllja e basteve dhe kazinove në vend ka nisur. Ashtu siç e paralajmëroi kryeministri, Edi Rama dy muaj më parë, më 1 janar...

Bastet dhe kazinotë, Ahmetaj: S’ka kthim pas!

Komisioni i Ekonomisë, është mbledhur për të diskutuar për ligjin e lojërave të fatit. Ndërkohë, ministri i Financave, Arben Ahmetaj u shpreh se, nuk...

Bastet/ Veliaj: Mezi po pres të vijë 1 janari

Edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës,  Erion Veliaj, ashtu si kryeministri, Edi Rama është pro mbylljes së basteve, dhe kazinove elektronike në vend. Përmes një...

Mbyllja e basteve dhe kazinove, 570 euro më shumë për familje,...

Vendimi i qeverisë për mbylljen e plotë të basteve shoqërohet me një efekt ekonomik, si në familjet e lojtarëve, ashtu edhe në buxhetin e...