23:04 - 17 Gusht, 2019

Etiketim: bashkeqeverisje

Bashkëqeverisja/ Rama: Platforma, hyn mik për çdo person

Në kuadër të platformës së Bashkëqeverisjes, kryeministri, Edi Rama ka zhvilluar një takim me qytetarët, të cilët shprehin hapur zgjidhjen e problemeve të tyre....

Rama ka një mesazh për ‘profesorët e kafeneve’: Do dalim me...

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me koordinatorët e bashkëqeverisjes, ku u njoh me problemet e disa qytetarëve. Disa nga...

Pyetjet e LSI, Rama: Ne s’jemi bërë pishman që qeverisëm bashkë...

Kryeministri Rama u është përgjigjur 19 pyetjeve të LSI mbi programin qeverisës. Në përgjigjet e tij kryeministri Rama nuk ka kursyer as ironitë mbi pyetjet...

Qytetari: Problemet tona duhet t’i dish vetë, se ndryshe vetëqeverisim. Si...

Kryeministri Edi Rama publikoi sot një draft për Platformën e bashkëqeverisjes me qytetarët, ku u kërkon shqiptarëve të shprehin shqetësimet, sugjerimet, apo kritikat e...

Qeverisje me Ramën/ Basha: Nuk do të bëj pazar as me...

Kreu demokrat Lulzim Basha gjatë një takimi me qytetarët e Kuçovës,  u ka dhënë edhe një herë fund zërave për një bashkëqeverisje me PS...

Bashkëqeverisje me PD dhe fundosje e LSI. Ja si përgjigjet Rama!

Aludimeve se marrëveshja e 18 majit mes kryeministrit Rama dhe kreut të PD, Lulzim Basha është bërë që PD dhe PS të bashkëqeverisin dhe...