14:00 - 26 Janar, 2020

Etiketim: Basha

Basha pas takimit me Komisionerin për Zgjerim: Do bëjmë gjithçka për...

Pas takimit me Komisionarin për Zgjerim, Olivér Várhelyi, lideri i opozitës, Lulzim Basha është shprehur se, janë të vendosur t'i japin fund krizës dhe...

Mero Baze: Zyra e vajzës së Berishës dhe Lul Basha çuan...

Padia e kryeministrit, Edi Rama, ndaj atij të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka  shkaktuar debate të mëdha në vend. PD-ja ka dënuar ashpër këtë veprim...

Padia e Ramës, ndaj Haradinajt/ Basha: Perversitet i shëmtuar antikombëtar

‪Për padinë e kryeministrit, Edi Rama, ndaj homologut të tij, Ramush Haradinaj, ka reaguar edhe lideri i opozitës, Lulzim Basha. Përmes një postimi në...

Jozefina mallkon, Berisha e Meta heshtin, Basha heziton, Rama nënqesh

Nga Shpëtim Nazarko Palët u ulën për Reformën zgjedhore. Kanë vënë një afat: 15 Marsin. Kjo, për fazën e parë të saj. Koha përputhet me...

Basha: Kritikët e mi paguhen nga Rama

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, kryetari i partisë “Bindja Demokratike”, Astrit Patozi, politikani, Kreshnik Spahiu dolën hapur kundër liderit të opozitës, Lulzim Basha, pas...

Nuk ta kanë fajin gazetarët Lulzim!

Gazetari, Denis Dyrnjaja, përmes një postimi në Facebook, është shprehur se lideri i opozitës, Lulzim Basha u hakërrehet gazetarëve sikur e kanë ata fajin...

Po tani, pse e kompleksoni opozitën?

Nga Ardit Rada  Viti që lamë pas do të cilësohej si i mbrapshtë në historinë e vendit, sikur këtë titull të mos e kishte zënë...

Astrit Patozi ironizon Bashën: Përshëndes dorëheqjen e parevokueshme të Edi Ramës

Kryetari i “Bindjes Demokratike”, Astrit Patozi, ka ironizuar liderin e opozitës Lulzim Basha, pasi ky i fundit theu premtimin se nuk do të ulej...

Basha nga Durrësi, kërkesë qeverisë: Merrni masa për ringritjen e bizneseve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook, ku tregon vizitën e tij me bizneset në Durrës, shkuar se situata në...

Basha: Po hetojmë 15 kryebashkiakë të PS, Rama të tërhiqet!

Janë 15 kryebashkiakë të PS, të cilët po kalojnë në filtrat e Partisë Demokratike. Kështu u shpreh kreu i PD, Lulzim Basha, i cili...

Basha: Këto dy dosje, janë testi më i madh për SPAK

Në konferencën për mediat, lideri i opozitës, Lulzim Basha ka folur për SPAK-un. Kryedemokrati tha se, dosjet e shitblerjes së votës dhe koncesioneve korruptive...

Basha: Do të përdorim çdo formë për të sjellë zgjedhjet e...

Përmes një konference për shtyp, lideri i opozitës, Lulzim Basha është shprehur se, është i gatshëm që nesër të zhvillojë zgjedhje të parakohshme. Basha...

Basha takon investitorët italianë, u prezanton planin ekonomik të PD

Lideri i opozitës, Lulzim Basha është takuar sot me drejtues të industrisë, infrastrukturës, dhe logjistikës, në rajonin e Friuli-Venezia-Giulia. Basha shkruan në Facebook se,...

Tensionet SHBA-Iran/ A rrezikohet Shqipëria? Basha: Liria dhe demokracia e vërtetë...

Së fundmi lideri i opozitës, Lulzim Basha ka folur edhe për përshkallëzimin e tensioneve mes SHBA-së dhe Iranit. I pyetur nga gazetarët se a...

Basha i përgjigjet Ramës: Vendi është në krizë të thellë politike

Kryeministri i vendit, Edi Rama tha sot nga Vjena se, kriza në Shqipëria është artificiale. Ndërkohë, kësaj deklarate i është përgjigjur edhe lideri i...