18:09 - 23 Shkurt, 2020

Etiketim: banoret e astirit

Pse nuk e fitoi simpatinë e njerëzve Astiri dhe gruaja që...

Nga Mira Kazhani  Para disa kohësh, Blerta, një vajzë e mirë, e shkolluar për ligj (që kishte prindërit tek Astiri), më dërgoi një mesazh të gjatë...

Balliu: Me letra apo pa letra, PD në qeveri garanton dëmshpërblim...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, i cili ndodhet në Astir, ka dalë në një prononcim për mediet ku thotë se Partia Demokratike në...

Policia thirrje banorëve të Astirit: Distancohuni nga dhuna!

Policia e Tiranës përmes një njoftimi u ka bërë thirrje banorëve të Astirit, të cilët po kundërshtojnë me forcë shembjen e objekteve, të distancohen...

‘Borchardt non grata’, gratë e Astirit ndërpresin tryezën e OSBE

Sot është mbledhur tryeza e OSBE "Forumi për zhvillimin e Medias", ku i pranishëm ka qenë dhe ambasadori Bernd Borchardt. Në ambjentet ku po zhvillohej...

Banorët e Astirit protestojnë lidhur me zinxhirë

Banorët e Astirit vijonë protestën e tyre kundër shembjes së shtëpive, të cilat preken nga projekti i Unazës së Madhe. Banorët në mënyrë simbolike...

Shfaqet Fatos Nano/ Kalon mes protestuesve të Astirit që e përshëndesin...

Ish-kryeministri Fatos Nano është fotografuar teksa kalonte në zonën e Unazës së Re, ndërkohë që banorët e Astirit ishin në protestën e tyre të...

Video/ Me thirrjet ‘Rama ik’, jelekportokallinjtë e Astirit i bashkohen protestuesve

Në protestën e 7-të kombëtare të opozitës nuk kishte si të mungonin banorët e Astirit të cilët janë të veshur me jelekë ngjyrë portokalli...

Banorët e Astirit në protestë: Studentët janë shpirti ynë

Banorët e Unazës së Re kanë dalë sërish në protestë për të kundërshtuar shembjen e shtëpive të tyre, të cilat preken nga projekti i...

Në mbështetje të protestuesve, Basha takim me banorët e Astirit

U bënë disa ditë që banorët e zonës së Astirit kanë dalë në protestë, kundër prishjes së banesave dhe bizneseve, të cilat do shembet...