03:45 - 22 Shkurt, 2020

Etiketim: banore

Rama-qytetarëve në Durrës: Kush ka probleme me qiratë të na thotë!

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka shkuar sot në Durrës, për të ndjekur nga afër procesin e riparimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti ...

 Basha me banorët e prekur nga tërmeti: Nuk mund të sakrifikohen...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vizituar banorët e prekur nga tërmeti në Tarinë, Mallkuç dhe Bubq. Përmes një postimi në Facebook, Basha shkruan...

Në çadër pas tërmetit/ Xhaçka: Shumë shpejt nis rindërtimi, prioritet familjet...

Këtë të diel, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka vizituar familjet e prekura nga tërmeti, të cilat këto ditë të ftohta po i kalojnë...

Rama premtim të prekurve nga tërmeti: Brenda 2020 do të hyni...

Gjatë përurimit të veprës “La Radura”, që lidhet me procesin e shërimit dhe ndërtimit, e arkitektit italian, Stefano Boeri, kryeministri i vendit, Edi Rama...

Rama: Banorët e prekur nga tërmeti, do të hyjnë në shtëpitë...

Përmes një videoje direkte në Facebook, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur për situatën pas tërmetit, dhe ato çfarë po bëjnë për t’u...

Tërmeti dhe historia e lopës që i blinte ushqimet vetë!

Nga Dritan Hila Tërmeti përveçse fatkeqësi, nëse periudha post menaxhohet me zgjuarsi, mund të shikohet edhe si një rast i artë rimëkëmbjeje, në varësi se...

Vasilika Hysi dhe Albana Vokshi debatojnë ashpër te Qytet Studenti, banorët:...

Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi shkoi mbrëmjen e sotme te godina 15 në Qytet Student, për të inspektuar godinat nëse janë dëmtuar nga...

Klosi: Banorët në hotele deri në prill, e gabuar të japim...

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, në News 24 tha se hotelet që kanë strehuar  3500 banorë do të jenë të hapura deri...

Basha me banorët në Bubq: Do bëhem zëri juaj, brenda javës...

Kryetari i Partisë Demkratike, Lulzim Basha ka vizituar disa familje të prekura nga tërmeti në Bubq. Ndërsa të gjithë banorët janë shqetësuar se çfarë...

Tërmeti dëmton pallatin e ri në Golem, banorët kërkojnë ndihmë

Tërmeti 6.4 ballë që goditi Durrësin dhe Tiranën më 26 nëntor përveç viktimave dhe të plagosurve ka lënë dëme të mëdha në ndërtesa. Një pallat...

Manastirliu në kampin e Thumanës: Shërbim mjekësor 24 orë për qytetarët...

Me ekipin e shëndetësisë dhe mbrojtjes sociale është siguruar edhe asistenca psiko-sociale për banorët e evakuuar Thumanë, 27 Nëntor - Në qendrën e emergjencës në...

Përplasjet/ Kryemadhi-banorëve të Astirit: Ju jap fjalën, të gjithë do të...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar, për përplasjen mes banorëve të Astirit dhe policisë, mëngjesin e sotëm, në zonën e...

Petro Koçi: Ja pse i duhen PD banorët e Astirit!

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar në lidhje me deklaratën e deputetes së PD-së Oriola Pampuri  e cila tha sot se një protestues...

Banorja e Astirit: Jam dëmshpërblyer me 130 milionë lekë, qeveria po...

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka prishur 5 ndërtesa te zona e Unazës së Re. Ndërkohë ka pasur edhe përplasje mes forcave të...

Arrestimi i banorëve të Astirit, Basha: Me hajdutë në qeveri dhe...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha përmes një postimi në facebook ka sulmuar gjyqtarin Arben Micko dhe prokurorin Bledar Maksuti, që sipas tij me urdhër...