11:21 - 24 Qershor, 2019

Etiketim: balla

Përgjimet e Bild/ Balla: Si inskenimet e Babales, u montuan në...

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla ka folur për përgjimet e Bild. Balla tha se, publikimi i përgjimeve është i njëjtë si me...

Balla: Të nisin menjëherë procedurat për shkarkimin e Metës!

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla, gjatë konferencës për medie, të mbajtur nga Kuvendi, ka theksuar se, duhet të nisin menjëherë proceduarat për...

Zhdekretimi i datës së zgjedhjeve/ Balla: Meta shkeli sovranitetin e shqiptarëve

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla tha nga Kuvendi se, me zhdekretimin e datës së zgjedhjeve, presidenti  i shtetit, Ilir Meta, shkeli sovranitetin...

Balla: Depozituam në Kuvend kërkesën për shkarkimin e Metës, ja shkeljet!

Pak para nisjes së seancës së sotme plenare, kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla ka dalë në një konferencë për medie. Balla shprehet...

Miratuan rezolutën/ Balla: Kuvendi i bën thirrje Metës, të reflektojë

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla, ndërsa ka publikuar rezolutën e miratuar, për vendimin e Ilir Metës, shprehet se, Kuvendi i bën thirrje...

Balla: Zgjedhjet do të mbahen më 30 qershor, s’e luan topi!

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla  zhvilloi takim elektoral në Gramsh, Balla tha nga Gramshi se, zgjedhjet më 30 qershor do të mbahen...

I keni votat për të shkarkuar Metën? Ja si përgjigjet Balla!

Ndërsa u pyet nga analisti dhe gazetari, Aleksandër Çipa, nëse i kanë të gjitha votat për shkarkimin e Metës, Taulant Balla tha se, mazhoranca...

Balla: Zgjedhjet do të mbahen më 30 qershor, presidentit i uroj...

Taulant Balla tha në emisionin, “Dritare me Rudinën”, se presidenti, Ilir Meta e kishte njoftuar vendimin e tij për anulimin e zgjedhjeve në të...

Balla përplaset me gazetarin: Ta qaj hallin! Rakipi: Je kapur me...

Taulant Balla sqaroi në Dritare me Rudinën se çfarë do të ndodhë në seancën e së enjtes, duke e bërë fakt kërkesën që mban...

Balla: Ja pse dekreti i presidentit Meta është antikushtetues!

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla, i ftuar në Dritare me Rudinën, ka treguar arsyet pse, dekreti i presidentit Meta, që anulon zgjedhjet...

Rakipi debat me Ballën në Dritare: Presidenti s’ka thyer asnjë ligj

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla dhe gazetari, Ylli Rakipi kanë debatuar në emisionin “Dritare me Rudinën”. Rakipi tha se Balla bën vetëm...

Zgjedhjet/ Balla: Edhe SHBA do të ketë të njëjtin qëndrim me...

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla  i është përgjigjur deklaratave të gazetarit,Ylli Rakipi, në emisionin “Dritare me Rudinën”.  Rakipi tha se, Juncker foli...

Rakipi: Rama i zoti të marrë qoka më shumë se Basha

“Lufta president, kryeministër”, është tema që trajton sot emisioni “Dritare me Rudinën”, në News 24. Të ftuarit në emision, kreu i Grupit Parlamentar Socialist,...

“S’e luan topi”, PS i përgjigjet Metës: Zhvillimi i zgjedhjeve me...

Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ka zhvilluar takimet paraelektorale në Cërrik dhe Belsh. Ndërkohë, Balla i është përgjigjur deklaratës së Metës për...

Zyrtare/ Balla: Ja kush janë kandidatët për kryebashkiakë të PS, në...

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla ka prezantuar kandidatët e PS-së,  për kryebashkiakë në qarkun e Elbasanit. Më poshtë keni kandidaturat për qarkun e...