22:50 - 17 Gusht, 2019

Etiketim: babale

Përgjimet e Bild/ Balla: Si inskenimet e Babales, u montuan në...

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla ka folur për përgjimet e Bild. Balla tha se, publikimi i përgjimeve është i njëjtë si me...

Babale në gjykatë/ Basha: Gjyqtarët do të kenë veting publik nga...

Ndërsa dosja "Babale" u dërgua në gjyq, ka reaguar edhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Basha shprehet se, Prokuroria është pjesë e skemës...

Dosja ‘Babale’ shkon në gjyq, Salianji dhe 3 të tjerë të...

Ka nisur procesi i gjykimit për dosjen "Babale". Mësohet se, ka përfunduar seanca paraprake për dosjen dhe gjykatësi firmosi për kalimin e çështjes në...

Gjyqi për Babalen/ Salianji: Do të ketë surpriza të tjera!

Ndërsa ishte në gjykatë, ku po zhvillohet procesi ndaj tij për çështjen "Babale", ish-deputeti, Ervin Salianji ka thënë se, do të ketë surpriza të...

Babalja/ Salianji: Nuk bëj kompromis me të keqen, do vazhdoj të...

Ish-deputeti Ervin Salianji përballet sot për akuzat ndaj ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, në lidhje me çështjen “Babale”. Para nisjes së seancës, Salianji ka bërë...

Babale/ Gjykata lë në fuqi masën ‘arrest me burg’ për Fredi...

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për Fredi Alizotin, i cili dyshohet si imitues i zërit të...

Balla padit sërish Bashën, Salianjin dhe Hoxhën

Kreu i Grupit Parlamentar, Taulant Balla mësohet të ketë paditur sërish, liderin e opozitës, Lulzim Basha, deputetin, Ervin Salianji dhe Florenc Hoxhën. Balla e ka...

Babalja: Ja kush është Taulanti tek përgjimet e Alizotit!

I ftuar në emisionin “Open” të Eni Vasilit, Albert Veliu, i njohur si Babalja, ka folur për “Taulantin nga Librazhdi” që përmendet  në përgjimet...

U lirua nga Gjykata, Babalja: Kam frikë të kthehem, në Shqipëri

Gjykata e Prishtinës ka liruar nga burgu, ‘Babalen’ ose Albert Veliun, i cili ishte arrestuar në Kosovë për llogari të drejtësisë shqiptare. Albert Veliu...

Babalja dhe të vërtetat, që nuk duhet të harrohen

Nga Flogert Muça Java që po lëmë pas iu dedikua e gjitha çështjes ‘Babale’. Në të gjitha studiot televizive dhe portale vërshuan analizat, deklaratat politike,...

Alizoti: Ardi Veliu më mori me makinë. Reagon policia: Fund e...

Pas publikimit të videos, ku Fredi Alizoti, personi që sipas Prokurorisë imiton zërin e Agron Xhafajt në audio-përgjim, deklaronte se ishte shoqëruar nga drejtori...

Babalja/ Rama: Një konspiracion, për rrëzimin e qeverisë

Gjatë konferencës, të zhvilluar sot në Kryeministri, kryeministri, Edi Rama foli edhe për audio-përgjimin që implikonte për trafik drogë, vëllanë e ministrit të Brendshëm,...

Basha-Ramës: Nxirr ekspertizën e videos së Babales, tani!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në  një postim në rrjete sociale i është përgjigjur kryeministrit Rama i cili pyeste kryedemokratin se çfarë e...

Prokuroria vendos burg për Babalen, reagon Basha

Përmes një postimi në Twitter lideri i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas kërkesës së Prokurorisë, për vendosjen e arrestit me burg, për Babalen,...

Audiopërgjimi i montuar/ Prokuroria: Burg për Albert Veliun dhe interpretuesin e...

Vetëm pak ditë më parë mbërriti në Ministrinë e Drejtësisë, ekspertiza e audiopërgjimit të publikuar nga PD-ja, që implikon për pazare droge,  vëllanë e...