12:03 - 21 Tetor, 2019

Etiketim: Azem Hajdari

Avokati i njohur: Personat erdhën për Berishën, jo për të vrarë...

Avokati i njohur, Idajet Beqiri, i ftuar në Fax News, ka komentuar vendimin e gjykatës, për të lënë në burg Izet Haxhinë. Beqiri tha...

Unë isha aty, Azem, kur e shkallmuan arkivolin tënd!

Nga Kreshnik Spahiu I dashur dhe i paharruar Azem, Atë mëngjes ne ishim atje në shesh për të përcjell ty në banesën e fundit. Shiu që...

Gjykata hedh poshtë kërkesën e Izet Haxhisë, për lirimin nga burgu

Gjykata e Tiranës, i ka rrëzuar kërkesën Izet Haxhisë, për lirimin nga burgu. Pak kohë më parë ai kishte kërkuar lirinë, me argumentin se...

Sot, 21 vjet pas 14 shtatorit të 1998!

14 shtatori i vitit '98 është një ndër ditët më të vështira që ka kaluar populli shqiptar. Pas vrasjes së liderit të demokracisë, Azem Hajdari,...

Kreshnik Spahiu mesazh Rudina Hajdarit: Ja çfarë thoshte Berisha për Azemin,...

Përmes një postimi në Facebook, politikani, Kreshnik Spahiu i ka dërguar një mesazh deputetes, Rudina Hajdari. Spahiu shkruan: "E nderuar znj. Rudina Hajdari, 21 vjet më...

Vrasja e Azem Hajdarit/Prokuroria e Tiranës shpall moskompetencë

Prokuroria e Tiranës, ka shpallur moskompetencë për rigjykimin e dosjes së Izet Haxhisë, i dyshuar si bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit. Çështja do...

PD nxjerr nga varri, Azem Hajdarin!

Nga Frrok Çupi Sa herë i nevojitet, PD e nxjerr nga varri Azm Hajdarin, e përdor dhe pastaj e paketon prapë thellë në dhè. Partia...

Rudina Hajdari: Figura e babait tim, frymëzimi më i madh i...

Sot, 21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit. Pas homazheve të zhvilluara te Varrezat e Dëshmorëve dhe te memoriali i të atit, Rudina Hajdari,...

Basha homazhe te memoriali i Azem Hajdarit, ka një mesazh për...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha dhe ish-kryeministri, Sali Berisha kanë zhvilluar homazhe te memoriali i Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Pas homazheve,...

21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit, nisin homazhet te Varrezat...

Sot bëhen 21 vjet nga vrasja e një prej figurave të rëndësishme të lëvizjes së dhjetorit 1990 dhe një prej themeluesve të Partisë Demokratike,...

Nesër përkujtohet vdekja e Azem Hajdarit, Basha takohet me të bijën

Ditën e nesërme, 12 shtator, bëhen 21 vite nga vdekja e Azem Hajdarit, "Heroit të Demorkacisë". Partia Demokatike ka planifikuar një sërë aktivitetesh në këtë...

Meta e Engel në Tropojë, Rudina Hajdari: Hera e parë që...

Rudina Hajdari, ka ndarë një tjetër mesash në rrjetet sociale, në lidhje me ceremoninë në Tropojë, tek busti i babait të saj, Azem Hajdari. Duke...

Zhvillohet seanca e parë për vrasjen e Azem Hajdarit/ Haxhia kërkon...

Është zhvilluar sot seanca e parë për Izet Haxhinë i cili është dënuar në mungesë me 25 vite burg, për vrasjen e Azem Hajdarit. Avokati...

Fatos Klosi flet për vrasjet e bujshme të Ali Ukës, Ahmet...

Ish-shefi i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi ka folur për vrasjet e bujshme të gazetarit Ali Uka, Kolonelit Ahmet Krasniqit dhe Azem Hajdarit. Në lidhje...

Djali i vogël i Azem Hajdarit, i bashkohet protestës së studentëve:...

Protestës së studentëve i është bashkuar edhe djali i vogël i Azem Hajdarit. Azem Hajdari Junior tha se i është bashkuar protestës së studentëve si...