22:02 - 13 Nentor, 2019

Etiketim: autore

Ata që duan të mos gjendet kush qëlloi mbi prokurorin

Nga Mero Baze Prokurori Arjan Ndoj duket se ka qenë shënjestra e një sulmi me armë, ndërkohë që ka qenë i shoqëruar në makinën e...

Elif Shafak: Inteligjenca emocionale do të na shpëtojë

Intervistë me Elif Shafak, autore e romanit “10 minutat e 38 sekondat e mia të fundit në këtë botë të çuditshme”. Një roman kushtuar...

Shuhet Toni Morrison, autorja fituese e çmimit “Nobel”

Gruaja e parë afrikano-amerikane fituese e çmimit "Nobel", Toni Morrison ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare. Familja Morrison ka konfirmuar lajmin e hidhur. Morrison ka...

Ja e shkuara e errët e autorëve të vrasjes së dy...

Dy të rinj humbën jetën pas një përplasjeje me armë me një grup, në qendër të Laçit. Sipas policisë, konflikti ndodhi për motive banale....

Emrat/ Vrasja e kushërinjve në Laç, policia identifikon autorët

Mbrëmjen e djeshme, në Laç, pas një konflikti me armë, humbën jetën dy persona. Viktimat Mikela Jushi, 35 vjeç, dhe Jani Jushi, 30 vjeç,...

Gjykata lë në burg tre të arrestuarit për vrasjen e Jurgen...

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg tre të arrestuarit për vrasjen e Jurgen Kurtit. Elsi Levendi, 21 vjeç, Alesio Berberi, 33 vjeç, Olsi Qalliaj, 22 vjeç,...

Vrasja e Jurgen Kurtit/ Dalin përgjimet mes autorëve

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me vrasjen e Jurgen Kurtit te dera e shtëpisë pak ditë më parë. Nga 'balkanweb' mësohet se...

Gazetarja Klodiana Lala: Ja dyshimet e mia për autorët e sulmit!

E ftuar në emisionin e “Opinion”, në News 24, gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer e tronditur sulmin e 6 ditëve më parë në shtëpinë...

Arrest me burg, për 3 ekzekutuesit e biznesmenit nga Vlora

Ditën e sotme, Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë për tre të arrestuarit, të dyshuar për vrasjen e biznesmenit nga Vlora, Vasil...

Foto/ Kush janë grabitësit e supermarketit në Kamëz!

Janë zbuluar fotot e 2 autorëve të grabitjes me pasojë vdekjen e pronarit, Agim Buci. Personi në foto është Vladimir Kurti, i cili qëlloi...

Dy të arrestuar për grabitjen në Kamëz, autori pranon krimin: Nuk...

Ditën e sotme, Policia e Tiranës ka ndaluar edhe një tjetër të dyshuar për grabitjen në Kamëz, me vrasjen e pronarit të marketit dhe...