09:27 - 28 Janar, 2020

Etiketim: astir

Detaje të reja nga vrasja e 29-vjeçarit në Astir

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë së Tiranës, po vijojnë intensivisht punën për zbardhjen dhe dokumentimin me prova ligjore...

Ishte në lokal me dy vajza kur u thirr jashtë dhe...

“BalkanWeb” publikon detaje tronditëse nga vrasja e 28-vjeçarit, në zonën e Astirit, në Tiranë. Viktima Vilson Tafçiu (Noka) jetonte në zonën e Institutit, në...

Vritet 28-vjeçari në Astir

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Mësohet se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur në Astir. Vrasja ka ndodhur...

Bllokohet Unaza/ Nis shembja e ndërtesave në Astir!

IKMT në bashkëpunim me institucionet e tjera kanë nisur mēngjesin e së enjtes prishjen e ndërtesave në zonën e Astitit. Si pasojë e këtij aksioni...

Sërish aksion shembjesh në Astir, blindohet zona nga policia!

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes Mjedisor ka nisur sërish aksionin në zonën e Astirit, për të shembur objekte të tjera të cilat preken nga projekti...

Sulmi ndaj gazetarit në Astir/ “Reporter pa Kufij” dënon aktin

Gazetari i Top Channel, Andi Bora u sulmua nga banorët e Astirit, gjatë protestës së djeshme. Ndërkohë për këtë ka reaguar edhe  “Reporter pa...

Astiri/ Procedohen 26 protestues

26 persona janë proceduar penalisht, pas përplasjes me policinë ditën e sotme në Astir, njofton policia. Njoftimi: 26 të proceduar për sulmin me gurë, sende të...

IKMT: Ka përfunduar aksioni në Astir, 33 shtëpi janë shembur

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka njoftuar përfundimin e aksionit të nisur mëngjesin e kësaj të marte në Astir. IKMT, thotë se deri më...

Përplasjet/ Kryemadhi-banorëve të Astirit: Ju jap fjalën, të gjithë do të...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar, për përplasjen mes banorëve të Astirit dhe policisë, mëngjesin e sotëm, në zonën e...

Video/ Çfarë po ndodh në Astir? IKMT: Janë prishur 24 objekte

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka njoftuar se janë prishur deri tani 24 objekte në Unazën e Re. Ndërkohë sipas IKMT-së, sot do...

Vasili: Dhunë çnjerëzore ndaj banorëve të Astirit, demokracia në rrezik

Përmes një deklarate për medie, nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar për protestën  dhe aksionin e IKMT-së në Astir. Vasili shprehet...

Petro Koçi: Ja pse i duhen PD banorët e Astirit!

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar në lidhje me deklaratën e deputetes së PD-së Oriola Pampuri  e cila tha sot se një protestues...

Çfarë ka ndodhur tek Astiri se isha në gjumë/ Shihni memet...

Sot IKMT-ja ka prishur 5 ndërtesa në zonën e Unazës së Re. Por ndërkohë, procesi është shoqëruar me përplasje mes banorëve të Astirit dhe...

Përplasjet në Astir/ Gazetari: Sa krime po bëhen nën emrin tënd...

Gazetari dhe analisti, Andi Bejtja ka reaguar së fundmi për përplasjet e dhunshme mes banorëve të Astirit dhe forcave të policisë. Bejtja shkruan se,...

Basha viziton banorët e Astirit, në spital: Skenar i Ramës që...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka vizituar në spital, banorët e Astrit, të cilët u plagosën pas përplasjeve. Basha tha nga Spitali i Traumës...