11:21 - 18 Shtator, 2019

Etiketim: arrsh

Të shtunën punime në Mbikalimin e Kasharit-Rinas, ARRSH: Si do të...

Të shtunën në orën 09:00 deri në 17:00 do të ketë punime në aksin Mbikalimi i Kasharit-Rinas. Trafiku do të devijohet me një kalim...

Rinisin reshjet e borës, ARRSH: Ja rrugët ku kalohet me zinxhirë!

Dimri është rikthyer sërish. Disa zona në veri dhe juglindje janë mbuluar nga bora, dhe për pasojë janë shfaqur problemet e para me qarkullimin...

Sonila Qato përzë ish-drejtuesit e ARRSH

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) është përfshirë në një furtune shkarkimesh. Drejtorja e re, Sonila Qato ka firmosur lirimin nga detyra të 11 punonjësve, shumica drejtues,...

ARRSH: Ja akset  rrugore ku qarkullohet me zinxhirë!

Moti i ftohtë dhe bora janë rikthyer sërish. Në disa qarqe të vendit, reshjet e borës kanë rinisur dhe kanë shfaqur problemet e para...

ARRSH: Akset ku qarkullimi bëhet me zinxhirë!

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se, të gjitha rrugët kryesore të vendit janë të hapura dhe qarkullimi kryhet normalisht. Kompanitë e mirëmbajtjes janë në gatishmëri...

Dëbora dhe ngricat/ ARRSH: Ja akset rrugore më problematike!

Për shkak të temperaturave të ulëta, bora dhe ngrica kanë vështirësuar qarkullimin rrugor. Gjendja e rrugëve vijon të mbetet problematike në disa akse, ndërsa...

I ftohti dhe ngricat/ ARRSH: Këto janë rrugët që kalohen vetëm...

Situata e vështirë e qarkullimit të mjeteve, vijon të jetë ende problematike, për shkak të motit të ftohtë dhe temperaturave të ulëta. Autoriteti Rrugor...

ARRSH: Kjo është gjendja aktuale e rrugëve, në vend!

Reshjet e dendura të borë, kanë bërë që shumë akse rrugore në vend, të shfaqin probleme me qarkullimin. Autoriteti Rrugor Shqiptar, në një njoftim...

ARRSH: Këto janë akset rrugore ku kalohet vetëm me zinxhirë!

I gjithë vendi është përfshirë nga moti i keq. Reshjet e shiut dhe ngrica kanë bërë që të shfaqet probleme me qarkullimin e mjeteve...

Dëborë dhe ngrica/ ARRSH: Ja rrugët ku duhet të bëni kujdes!

Reshjet e dendura të dëborës kanë mbuluar vendin tonë. Ndërkohë, në disa akse të vendit situata paraqitet problematike dhe ka probleme me qarkullimin. Autoriteti...

ARRSH vijon vlerësimin e objekteve, në Unazën e Re

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka vijuar punën, duke bërë vlerësimin ndërtesave në Unazën e Madhe, segmenti Pallati me Shigjeta-Shkolla Teknologjike. Inxhinierët kanë qenë në objektet e...

Vijon puna në Astir, ja pamjet nga skema e re e...

Projekti i Unazës së Madhe po batohet normalisht në segmentin rrugor Pallati me Shigjeta-Shkolla Teknologjike. Aktualisht po kryhet ndërhyrja për postimin e korsive të...

Unaza e Madhe/ ARRSH: Vetëm sot u vlerësuan 18 banesa

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një njoftim të rëndësishëm, sa i përket prishjes së ndërtesave në Unazën e Re. Pas projektit për zgjerimin e...

Tabela/ ARRSH: Ja kostot për projektin e Unazës së Madhe

Në kuadër të projektit për zgjerimin e Unazës së Madhe, Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka bërë publike tabelën me kostot. Kostot e projektit përfshijnë edhe mbikalimin...

ARRSH: Grup pune për vlerësimin e banesave, në Unazën e Re

Këtë të mërkurë, Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar se, ka ngritur një grup punë për vlerësimin e banesave, të cilat preken nga projekti për...