23:02 - 20 Maj, 2019

Etiketim: arrestim

Akuzat për përdhunim, Suedia kërkon arrestimin e Julian Assange

Prokurori suedez që drejtoi hetimin për një akuzë përdhunimi ndaj Julian Assange ka kërkuar arrestimin e tij. Nëse do të miratohet, urdhri i gjykatës...

Video/ Akuzohet për vrasje në Gjermani, policia arreston 23-vjeçarin në Tiranë

Policia ka vënë në pranga një 23-vjeçar, i kërkuar për vrasje në Gjermani. Arrestimi i Shkëlqim Kastratit u bë në një palestër në Tiranë. "Në...

I dënuar me 10 vjet burg, arrestohet 52-vjeçari i shpallur në...

Një 52-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar këtë të premte në Tiranë. Mësohet se 52-vjeçari ishte dënuar nga Gjykata e Apelit për Krimet...

Video/ 7 kg kokainë e mijëra euro cash nga Holanda drejt...

Dy shqiptarë të moshës 30 dhe 45 vjeç janë arrestuar nga policia italiane pasi në kamionin e tyre me patate të ngrira u kapën...

Del video e përplasjes së Sait Dollapit me policinë

Një video e filmuar në nisjen e protestës së ditës së sotme ka dalë pas arrestimit të Sait Dollapit. Në video duket sekretari Organizativ I...

SHËNIM: Për ata që iu dhemb shkopi në kurriz të Sait...

Sekretari organizativ i PD-së, Sait Dollapi, është shoqëruar në polici. Ai ka ikur me vrap dhe gjatë ndjekjes është rrëzuar. Në momentin e arrestimit, është goditur...

Tiranë, merr fund aventura e mashtruesit italian në kërkim, do ekstradohet...

Massimiliano Nicolini është arrestuar ditën e sotme nga policia e Tiranës pasi është shpallur në kërkim në Itali për mashtrim. 43-vjeçari është dënuar nga gjykata...

Video/ E arreston policia, bërtet “Oj gru më mbytën”

Në një video që po qarkullon në media duket një kosovar teksa debaton me policët në Zvicër, të cilët kanë shkuar për ta arrestuar...

Ku i ka shkuar mendja? Kokainë brenda vezëve arrestohet shqiptari në...

Dy persona janë arrestuar sot për trafik droge dhe njëri prej tyre është shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Policia italiane ka...

Venezuelë, arrestohet lideri numër 2 i opozitës

Nënkryetari i Asamblesë Kombëtare venezueliane, Edgar Zambrano, është arrestuar nga shërbimi sekret i vendit. Zambrano nuk ka pranuar të dalë nga makina e tij,...

Furnizonin Zvicrën me heroinë, në pranga 14 shqiptarë, kapen dhe 8.5...

Policitë e Bernës, Gjenevës dhe Vaud-it në Zvicër kanë arrestuar ditën e sotme 14 shtetas shqiptarë që merreshim me trafikun e heroinës në disa...

Protesta tek Unaza e Re, arrestohet ish-deputeti Klevis Balliu

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu është arrestuar nga policia këtë të martë. Bashkë me Balliun është arrestuar edhe një banor i Unazës së...

Foto+ Emri/ FNSH operacion blic në Sarandë, kush është futbollisti i...

Ditën e sotme FNSH e Fierit zhvilloi një operacion blic në Sarandë ku u arrestuan tetë persona për trafik ndërkombëtar droge, mes të cilëve...

Amfetaminë me postë, 21-vjeçari merr vetën ‘në qafë’ pas një gabimi...

Një 21-vjeçar është arrestuar në Australi pasi dërgoi 20 kg amfetaminë me postë, por në adresën e gabuar. Ky gabim i vogël do ti kushtojë...

Kozmetikë, barna e rroba kontrabandë nga Turqia, ‘Transportuesi’ prangos 6 tregtarët

Anti- kontrabanda e Tiranës ka arrestuar 6 tregtarë që operonin në Tiranë për shkak se sillnin mall kontrabandë nga Turqia. Një kamion me veshje të...