10:06 - 19 Shkurt, 2020

Etiketim: arratisje

Qëndroi në karantinë edhe pse s’kishte koronavirus, arratisja spektakolare e pacientes...

Një grua ruse e cila u fut në një karantinë të koronavirusit, por u arratis, po reziston ndaj përpjekjeve të policisë për ta rikthyer...

Është arratisur, Agim Kajmaku kërkon lirinë

Ish-kryetari i Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku i shkarkuar nga KQZ, është në kërkim nga policia, pasi nëj urdhër Gjykate e ka dënuar atë...

Emri+Foto/ Nuk ka qeli që e mban, shqiptari arratiset për herë...

Një shtetas 34-vjeçar shqiptar që vuante dënimin për trafik droge është arratisur nga burgu i Trapanit në Siçili mesditën sotme. I arratisuri është Lekë Luca,...

Arratisen 4 të burgosur shqiptarë në Greqi

Mëngjesin e sotëm, në Greqi, janë arratisur nga qelia 4 të burgosur. Mësohet se të arratisurit ishin 4 shqiptarë, ku vetëm njëri prej tyre...

Dalin nga kuzhina dhe dhunojnë gardianen, arratisen nga burgu grek dy...

Dy të burgosur shqiptarë kanë arritur të arratisen nga burgu i Avlonas në Greqi. Sipas medieve greke dy shqiptarët kanë arritur t’ia mbathin nga burgu...

U arratis nga Gjykata e Vlorës, Mikel Kasaj arrestohet në Greqi

I riu Mikel Kasaj, i arratisur nga gjykata e Vlorës një vit më parë, është vënë në pranga në Greqi. Kasaj, sipas policisë greke,...

U akuzua se mashtroi çiftin zviceran, lirohet Loredana Zefi

Bashkëshortja e reperit Mozzik, Loredana Zefi, u arrestua të martën mbrëma nga policia zvicerane. Ndërkohë mësohet se, reperja është liruar nga burgu këtë të...

Foto/ Askush nuk dilte i gjallë nga Alcatraz, por tre të...

Alcatraz është i njohur si burgu më kërcënues në botë. Është i izoluar në një ishull dhe pothuajse është e pamundur për te shpëtuar....

Arratisja/ Gruevski: Nuk ika nga drejtësia, Hungaria e pranoi azilin

Pas arratisjes në Hungari,  ka reaguar, ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski. Gruevski thotë se, Hungaria  e ka pranuar kërkesën e tij për azil politik. Përmes...

Arratisja e Gruevskit/ Vuçiç pranon se u largua nga Serbia

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka folur rreth arratisjes së Nikola Gruevskit. Në një prononcim për mediat serbe, Vuçiç ka pranuar se Gruevski ka...

Tashmë e konfirmuar, Gruevski u arratis nga Shqipëria

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, konfirmohet se për t’u arratisur në Hungari ka kaluar në kufirin shqiptar. Gruevski ka dalë nga Dogana e Hanit...

I veshur si grua dhe me pasaportë bullgare. Ja si u...

Olevir Spasovki, ministri i Brendshëm i Maqedonisë, ka thënë se familja e të arratisurit Nikolla Gruevskit është në Maqedoni.  “Bashkëshortja e tij ka qenë në...

Maqedoni/ Në pranga ish-ministri i Transporteve dhe ish-sekretari i qeverisë

Me vendim të Gjykatës Penale, në Maqedoni, arrestohet ish-ministri i Transporteve dhe Lidhjeve, Mile Janakrksi dhe ish-sekretari i qeverisë Kiril Bozinovski. Arrestimi i tyre ka...

Video/ Ja momenti kur i riu arratiset nga Gjykata e Vlorës!

Pasditen e sotme kanë dalë pamjet, e momentit kur 28-vjeçari, Migel Kasaj arratiset nga Gjykata e Vlorës. Në një video të siguruar nga “Ora...

28-vjeçari u arratis nga Gjykata, policia blindon Vlorën

Pas arratisjes së të riut, nga Gjykata e Vlorës, policia e ka blinduar gjithë qytetin dhe i është vënë në ndjekje 28-vjeçarit, Migel Kasaj. I...