21:03 - 27 Janar, 2020

Etiketim: Arena nga Dritan Hila

Qafoku: S’ka kohë për zgjedhje të parakohshme, Bello: Mund t’i provokojë...

Pas marrëveshjes mazhorancë-qeveri për reformën zgjedhore debati dhe pyetja që lind është a do të ketë zgjedhje të parakohshme. Në studion e emisionit "Arena"...

Qafoku: Berisha ka reaguar për avionin ukrainas, dhe jo për marrëveshjen...

I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, gazetari Roland Qafoku ka thënë se është interesante heshjtja e Sali Berishës dhe...

Edmond Bejtaj: Basha braktis tavolinën dhe pastaj i vjen turp të...

Analisti Edmond Bejtaj i ftuar në emisionin "Arena" në RTV Ora thotë Lulzim Basha ka humbur një vit kohë. Sipas tij, Bashën e ftuan...

Dalje nga çadra 2/ Ben Andoni: Takimi qeveri-opozitë i iniciuar që...

Takimi mes PS, PD dhe LSI ka qenë i iniciuar që në vjeshtë, por është shtyrë për shkak të situatave që ka ndodhur në...

Çipa: Të gjitha palët e harruan reformën zgjedhore

I ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila, analisti Aleksandër Çipa ka thënë se të gjitha palët e ulur në tryezë një ditë më...

Marko Bello pro marrëveshjes: Opozita duhet të jetë pjesë e sistemit

Politikani Marko Bello është dakord për arritjen e marrëveshjes mes qeverisë dhe opozitës. I ftuar në studion e emisionit "Arena" në RTV Ora, Bello...

Sokol Hazizaj: SPAK cënon kushtetutën

I ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila,në “RTV ORA” avokati dhe konstitucionalisti Sokol Hazizaj ka thënë se SPAK, cënon kushtetutën e vendit, pasi...

Pas Ralf Gjonit, edhe Murrizi përforcon idenë e krijimit të një...

Deputeti, Myslim Murrizi, paralajmëroi  në studion e "Arena" në RTV Ora krijimin e një lëvizje të re politike. Roland Qafoku: Si do të kandidosh ti? Myslim Murrizi: Si...

Bejtaj: Shqiptarët mjafton të marrin rrogën e pensionet, nuk dinë ç’janë...

Inxhinieri, Edmond Bejtaj, thotë se shqiptarët nuk votojnë për program partie dhe as nuk i shqetësojnë fare koncesionet I ftuar në "Arena" në RTV Ora,...

Bejtaj: Nuk jam socialist idiot, sytë te opozita por nuk ka...

Analisti, Edmond Bejtaj,edhe pse thotë se është socialist, sytë i ka te opozita. Por te kjo e fundit thotë se nuk ka njerëz, nuk...

Edlira Gjoni: PD është shndërruar në një OJQ të pafuqishme

Duke bërë një bilanc të vitit që po mbyllim, Edlira Gjoni deklaron se opozitës nuk i kanë shërbyer për asgjë protestat. Përkundrazi, thotë ajo,...

Lisen Bashkurti: Albin Kurti vjen me filozofi idealisti në Shqipëri, gjen...

I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, diplomati Lisen Bashkurti ka thëën se kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti vjen me filozofi idealisti në...

Akri Çipa: Kurti-Rama do e kenë të vështirë.  Me Vuçiçin marrëdhënie...

I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, eksperti i politikës së jashtme, Akri Çipa ka thënë se marrëdhënia mes Albin Kurtit në qeveri...

Deklarata e fortë e zyrtarit të Vetëvendosjes: LDK po tregon që...

I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë Enis Sulstarova ka thënë se kërkesat e...

Çejku: Zgjatja e bisedimeve LDK-VV e panevojshme

I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila në RTV ORA, ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Arben Çejku ka thënë se zgjatja e bisedimeve...