15:23 - 18 Shkurt, 2020

Etiketim: Arben Ristani

Ristani sulmon Bashën me fjalët e Kadaresë

Arben Ristani është prej kohësh një zë i rëndësishëm, kundër Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Por këtë herë ai ka huazuar Ismail Kadarene...

Duma paralajmëron Ristanin: Koha për kosto!

Ish-deputetja demokrate, Grida Duma, i është përgjigjur ish-Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Arben Ristani, i cili një ditë më parë e quajti një gabim...

Arben Ristani: Ramën nuk po e rrëzojmë dot me asnjë mënyrë

Ish-sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani duket se nuk ka më përgjigje për pyetjen se; Si do ta rrëzojë PD, kryeministrin Edi...

Diferenca mes Arben Ristanit dhe Lulzim Bashës, para së njëjtës akuzë

Nga Mero Baze Lulzim Basha dhe Arben Ristani janë marrë të pandehur nga Prokuroria me të njëjtën akuzë, për të njëjtën vepër penale dhe nga...

Ristani: Stina e protestave fillon sapo të marrim garancitë nga...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani i ftuar në “News 24” ka deklaruar se sapo të merren garancitë e strukturave të PD, kjo...

Nuk fitoi postin e deputetit, ja çfarë bën tani sekretari i...

Ish-deputeti dhe aktualisht sekretari i përgjithshëm në PD, Arben Ristani duket se ka lënë pas rezultatin zhgënjyes të PD-së në Qarkun e Vlorës, ku...

Ngrirja dhe zgjedhja e kryetarit, shpërthen Ristani: Basha po shkel statutin...

Sekretari i përgjithshëm i PD­, Arben Ristani është shprehur kundër mënyrës se si po zhvillohen zgjedhjet për kryetarin e kësaj force politike. Duke cituar...

Reagon Ristani: Keqardhje për rezultatin e PD

Deputeti demokrat Arben Ristani i cili renditet i 4 në Vlorë dhe ende nuk ka mundur të sigurojë një vend në parlament, ka reaguar...

Të hënën priten surpriza/ Ristani: Gati për paketën McAllister plus

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani ka lënë të nënkuptohet se të hënën priten surpriza, dhe ndoshta edhe një arritje e një...

Berisha: 600 mijë qytetarë në protestë. Zyrtari i PD e nxjerr...

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha në një foto të postuar në facebook shkruante se sot në protestë kanë qenë rreth 600.000 persona. “600 mije...

Ristani godet kritikët e PD: Kërcitjet dhe shtrëngatat e fundit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani me një postim në facebook ka reaguar lidhur me deklaratat e fundit të Majlinda Bregut dhe...

Zgjedhja e Presidentit, Ristani: Lojë e pistë! S’jemi pjesë e makinacioneve

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, thotë se zgjedhja e presidentit të...

Protesta e opozitës/ Nisin procedimet e para penale për zyrtarët e...

Policia e Fierit përmes një njoftimi për media ka lajmëruar se ka nisur procedimet e para penale për organizatorët e protestës të ditës së...

Ristani tregon planin: Protesta në të gjithë vendin, ja rrugët që...

Deputeti i PD-së, Arben Ristani ka zbardhur planin e opozitës për bllokimin e rrugëve të hënën e 24 prillit, si pjesë e protestës për...