04:03 - 24 Tetor, 2019

Etiketim: andi bushati

Rama ka të drejtë të festojë edhe sot

Nga Andi Bushati  Dështimi i Shqipërisë për të hapur negociatat me BE mund të konsiderohet si një sukses i qeverisë për të shmangur skenarin më...

Rama ka të drejtë të festojë edhe sot

Nga Andi Bushati Dështimi i Shqipërisë për të hapur negociatat me BE mund të konsiderohet si një sukses i qeverisë për të shmangur skenarin më...

Pas Jo-së franceze, ku ka të drejtë dhe ku gënjen Edi...

Nga Andi Bushati  Burime të disafishta diplomatike bëjnë me dije se Parisi po e shpie drejt një “Jo”-je përfundimtare vendimin e 28 vendeve të BE-së...

Dënimi i Tahirit/ Humbi ligji, fitoi morali!

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të qeverisë ku ai bënte pjesë me trafikantët...

“Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne, me siguri që nuk do t’i kenë shpëtuar...

Presidenti ra në kurthin e komisionit anti-Meta!

Nga Andi Bushati Duke dashur të ruajë dhe të respektojë staturën e postit që mban, Ilir Meta i ka dhënë pa dashje një ceremonialitet institucional,...

Rasti i Valdrinit/ Besojeni, Rama prapë nuk e ka ditur

Nga Andi Bushati Sapo u bënë publike dokumentat e arrestimit të të përzgjedhurit të tij, Valdrin Pjetri, Edi Rama përzgjodhi mënyrën që tashmë është bërë...

“Aleanca”, këmisha e hekurt që i duhet veshur Bashës

Nga Andi Bushati Një grupim i vogël artistësh dhe qytetarësh, nga ata që me përbuzje Edi Rama i quan minoranca, ka përmbyllur sot një akt...

Një kapak për të fikur ‘kazanin” e kritikave

Nga Andi Bushati Disa diplomatë, OSBE-ja, shoqatat ndërkombëtare të lirisë së shtypit dhe ato shqiptare të të drejtave të njeriut, po reken më kot të...

Andi Bushati: Të gjithë shqiptarët përveç Metës duhet ta kenë frikë...

Analisti Andi Bushati ka deklaruar se Edi Ramën të gjithë shqiptarët përveç Metës duhet ta kenë frikë. “Meta kaloi kostumin presidencial në disa herë. Kuptojnë...

Andi Bushati: Ja pse presidenti sot foli në pozitat e një...

Analisti Andi Bushati i ftuar në emisionin ‘Opinion’në News 24 ka deklaruar se fjala e presidentit Meta ditën e sotme ishte fjala e një...

Andi Bushati: Shqiptarët do heqin me Ramën më keq se gjermanët...

Analisti Andi Bushati i ftuar në televizionin “Nees 24” ka thënë se se shqiptarët do të heqin me  Ramën më keq se gjermanët me...

Andi Bushati: Po shkojmë drejt regjimit, ja testi me familjarët e...

Analisti Andi Bushati i ftuar në televizionin “News 24” ka deklaruar se vendi po shkon drejt regjimit, duke treguar se si familjarët e tij...

Bushati: Basha e Kryemadhi po tradhëtojnë të vetët

  Analisti Andi Bushati ka thënë se kreu i PD, Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi kanë pasur një tërheqje ditët e fundit. Bushati...

Andi Bushati: Presidenti doli sot për të shpëtuar Lulin dhe Monikën,...

Nga Andi Bushati Shpallja e një dekreti tjetër presidencial për 13 tetorin, si data e re e zgjedhjeve lokale, megjithëse faktikisht do të injorohet nga...