02:41 - 20 Janar, 2020

Etiketim: ambulance

68-vjeçari gjendet i vrarë në shtëpi, në Dibër

Një 68-vjeçar është gjetur i vrarë me armë zjarri në fshatin Shumbat të Dibrës. Policia dyshon se Xheladin Mandri është vetëvrarë, si pasojë e...

Emrat/ Ja kush janë të lënduarit e shpërthimit në Ish-Bllok!

4 persona janë lënduar nga shpërthimi i bombolës në rrugën "Vaso Pasha", në Ish-Bllok. Shpërthimi ka qenë i fuqishëm, ndërsa forca të shumta policore...

Foto/ Bllokimi i rrugëve në Shkodër, ambulanca detyrohet të kthehet pas

Sot, protestuesit e opozitës kanë bllokuar dy akset hyrëse në Shkodër, në vendin e quajtur Urën e Bahcallëkut. Ata kanë ndezur goma në mes...

Përplaset nga autobusi, në gjendje të rëndë 11-vjeçarja, nga Gramshi

Një 11-vjeçare, me iniciale R.D është plagosur rëndë, pasi u përplas nga një autobus në Gramsh.  11-vjeçarja u dërgua menjëherë në Spitalin e Gramshit,...

3 shqiptarë përplasen nga makina, humb jetën njëri prej tyre, në...

Një shqiptar ka mbetur i vdekur dhe 2 të tjera të plagosur, si pasojë e një aksidenti të ndodhur në Napoli të Italisë. Tre...

Çudira shqiptare/ Gjobitet autoambulanca për shpejtësi të lartë!

Ambulanca në Shkodër gjobitet, sepse ishte duke ecur me shpejtësi të lartë. Edhe pse ka qenë duke ecur vetëm me 20 km/h më shumë sesa...

Mungesa e defibrilatorit në ambulancë, nis hetimi për vdekjen e ish-zëvendësministrit

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për vdekjen e ish-zëvendësministrit të Rendit Sokol Baraj, vëllai i deputetit Sokol Baraj. Hetimet kane nisur pas dyshimeve...

Pamje të rënda/ Aksidentohet rëndë kalimtari, gjaku përhapet në rrugë 

Një aksident ka ndodhur disa minuta më parë në zonën e Institutit Bujqësor në Kamëz. Një automjet tip “Range Rover” ka përplasur një burrë dhe...