21:12 - 18 Shkurt, 2020

Etiketim: Alketa Vejsiu

Alketa Vejsiu i dërgon një mesazh Marina Vjollcës live në emision!

Në natën e parë të emisionit "Në Kurthin e Piter Pan", nën drejtimin e moderatores Alketa Vejsiu, i ftuar ishte Julian Dedaj. Në hyrje...

Grabocka një dedikim dashurie për Alketën

Regjizorja e mirënjohur Vera Grabocka, dhe prezantuesja Alketa Vejsiu duket se nuk e kanë lëkundur as miqësinë, as dashurinë e tyre. Shumëkush tha që qetësia...

Alketa frymëzim për shqiptarët? Mira Kazhani: Gati në patetizëm!

E ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila, në Rtv Ora, gazetarja Mira Kazhani, ka folur për praninë e Alketa Vejsiut në Sanremo. Kazhani tha...

Alketa Vejsiu flet për herë të parë për përplasjen me Xhemi...

Intervistat e Alketa Vejsiut, janë shumë të rralla. Ndaj intervista e saj mbrëmjen e kaluar, bëri mjaft bujë. Nisur edhe nga temat 'e nxehta'...

Alketa Vejsiu: kam qenë kundër që Arilena të ishte pjesë e...

Alketa Vjsiu ka qaruar gjithҫa në lidhje me Festivalin e Këngës në RTSH. Në lidhje me Arilena Arën, Alketa ka thënë në "Opinion" se ka qenë...

Gazetarja: Festivali RTSH, është drejtuar dhjetëra herë nga gratë, kur regjinë...

Gazetarja e kulturës dhe autorja e programeve më të ndjekura, Zefina Hasani ka reguar përmes një postimi në instagram, në lidhje me atë që...

Ëndrra që e çoi në Sanremo/ Alketa Vejsiu: Nuk do të...

Mbrëmjen e 6 shkurtit, Alketa Vejsiu u ngjit në skenën e teatrit Ariston, me një skenografi madhështore nga Gaetano Castelli, si bashkëprezantuese e Amadeos...

Shqiptarët pushtojnë Sanremon, pas Alketa Vejsiut ja kush ngjitet sot në...

  Shqiptarët duket se do të jenë kryefjala e këtij edicioni të Sanremos, që shënon 70 vjetorin e tij. Një natë më parë, vëmendjen e ka...

Çfarë mendojnë italianët për Alketa Vejsiun?

Alketa Vejsiu, mbrëmë ishte kryefjala  e lajmeve jo vetëm për mediat shqiptare por edhe për ata italiane. Ajo mori vëmendjen e tyre, për mënyrën...

Italia ka ndriçuar rrugën e shqiptarëve/ Monologu i Alketa Vejsiut në...

“Unë jam sot këtu për të thënë faleminderit. Faleminderit Itali, që mbajte ndezur ëndrrat tona në atë epokë të errët. Sepse ju nuk na...

Veshjet e Alketa Vejsiut në Sanremo!

Alketa Vejsiu, shkëlqeu mbrëmë në Sanremo. Ajo kishte përzgjedhur dy veshje, pasi siç tha edhe në një intervistë, për të rëndësi mbrëmë kishte fjala,...

Bledi Strakosha: Dikur italianët na shihnin si të mjerë, sot si...

Dalja e Alketa Vejsiut në Sanremo është një arritje jo vetëm për të, por për të gjithë shqiptarët, shkruan gazetari i njohur Bledi Strakosha....

Foto/ Alketa Vejsiu e mrekullueshme në Sanremo!

Alketa Vejsiu sonte realizon ëndrrën e saj. Prezanton për herë të parë Sanremon. Të gjithë sytë dhe vëmendja e shqiptarëve janë nga Alketa sonte. Gjatë...

Foto/ Alketa Vejsiu nënshkruan kontratën e jetës me Rai Uno

Sonte moderatoren e njohur, Alketa Vejsiu do ta shohim në Sanremo. Ndërkohë, pak orë para daljes në festivalin e njohur, moderatorja ka dhënë lajmin...

Alketa Vejsiu poston videon e 3 viteve me parë, kur i...

Mbrëmjen e djeshme nisi Sanremo, festivali ku dhe moderatorja Alekta Vejsiu do të prezantojë në natën e tretë. Përmes një postimi në Instagram, Alketa ka...