16:53 - 5 Dhjetor, 2019

Etiketim: Albin Kurti

Albin Kurti: Ç’kërkoj nga Rama dhe pse nuk do lejoj Serbinë...

Albin Kurti, kandidat për kryeministër i Kosovës, tha në një intervistë për Anadoly Agency se procesi i dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit do të...

Mos e fyeni Albinin si çlirues të Kosovës nga Shqipëria

Nga Mero Baze Ka një përpjekje nga një rreth opinionistësh të fushatës pro Kurtit, për të konsideruar fillimin e qeverisjes së tij, si një qeverisje...

Henri Çili: Albin Kurti kryeministër, regres për Kosovën. Ja pse!

Për analistin Henri Çili, fitorja e Albin Kurtit në zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, është një fakt shqetësues. Gjatë një bisede me gazetarin Mustafa...

Ja shqetësimi më i fundit i analistëve shqiptarë: Ka apo jo...

Këtë të enjte, analistët kanë komentuar deklaratat e Albin Kurtit dhënë për emisionin Opinion, në lidhje me dialogun me Serbinë si dhe bashkimin kombëtar. Pjesë...

Rama: Albin Kurti bën politikë sipas raporteve personale, ndërsa Haradinaj prodhon...

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë në Tv Klan, ka thënë se kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj ka gënjyer për shkëmbimin e...

Albin Kurti: Posti i kryeministrit i padiskutueshëm, e ka përcaktuar populli

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, thotë se ardhja e tij në postin e kryeministrit, do...

Rrëfimi i gjykatëses famëkeqe serbe, që e dënoi Albin Kurtin me...

Gjyqtarja serbe e masave të dhunshme e instaluar në Prishtinë, Danica Marinkoviq e cila gjatë viteve 90’të pothuajse ka dënuar të gjithë shqiptarët që...

Përfundon takimi mes Kurtit dhe Osmanit: Do të qeverisim bashkë, pa...

Ka përfunduar takimi i kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti, me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe kandidates për...

Takimi me kreun e LDK/ Albin Kurti: Ky është fillimi i...

Para takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, dhe kandidaten për kryeministre të kësaj partie, Vjosa Osmani, kryetari i Vetëvendosjes tha në një prononcim...

Gazetari: Fol Albin Kurti, fol për të ardhmen!

Gazetari, Enver Robelli ka komentuar se fundmi deklaratat e Albin Kurtit në intervistën me Blendi Fevziun.  “Argumentimi i Albin Kurtit, që në fillim të viteve...

Albin Kurti: Ja pse u ftohën marrëdheniet me Ramën!

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurit, i ftuar në Opinion, foli rreth bashkimit të Shqipërisë me Kosovën dhe raportin e tij me kryeministrin...

Kurti gati të qeverisë me Vjosa Osmanin si ministre e jashtme

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja, i cili pritet të bëhet kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë  në Opionin se, ekziston mundësia që me krijimin...

Çudit këshilltari i Kadri Veselit: Albin Kurti është i admirueshëm, për...

I ftuar në "Arena" nga Dritan Hila, në RTV ORA, këshilltari i Kadri Veselit, kryetarit të PDK në Kosovë, Adri Nurellari, ka çuditur me...

Çipa: Nuk duhet të bëjmë superlativa për udhëheqësit e paprovuar

Analisti Aleksandër Çipa i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora është shprehur se ndaj udhëheqësve që nuk janë sprovuar në qeverisje nuk duhet...

Elvis Hoxha: Albin Kurti, politikani më i madh në trojet shqiptare

I ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila, filozofi dhe anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Elvis Hoxha, ka thënë se forma që Albin...