12:41 - 28 Janar, 2020

Etiketim: Albin Kurti

Dështon takimi Kurti-Mustafa, nesër ndërhyjnë ndërkombëtarët!

Takimi i sotëm mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës është parë si vendimtar, për koalicionin VV-LDK, por që ky takim tanimë ka dështuar, dhe...

Përfundon takimi vendimtar VV-LDK!

Pas gari 3 orësh ka përfunduar takimi mes kreut të Vetëvendosjes dhe kreut të LDK, Isa Mustafa në kryesinë e Kuvendit të Kosovës. Ky takim...

14 ditë kohë për qeverinë/ LDK refuzon përsëri propozimin e Vetëvendosjes

Kur kanë mbetur edhe 14 kohë për të formuar qeverinë, Lidhja Demokratike e Kosovës ka refuzuar sot ofertën e fundit të Vetëvendosjes. Kryesia e LDK...

Nuk u paraqit në Presidencë, Thaçi dekreton Kurtin për kryeministër!

Mediet e Kosovës shkruajnë se Presidenti Hashim Thaçi ka dekretuar Albin Kurtin për kryeministër, edhe pse ky i fundit nuk është paraqitur në Presidencë. Përveç...

Lëvizja Vetëvendosje propozon Albin Kurtin mandatar për kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. Vendimi vjen pas disa kërkesave të presidentit të Kosovës...

Thaçi paralajmëron mandatimin e një tjetër kryeministri: Do të ndërrmarr hapa...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajëmruar marrjen e disa vendimeve sipas tij kushtetuese, nëse kriza për bërjen e koalicionit mes Vetëvendosjes,...

Albin Kurti refuzon ofertën e Mustafës: Nuk lëshojmë Glauk Konjufcën

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrën që ia ka dërguar sot Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilën e e konsideroi si jozyrtare kreu i LDK-së,...

Vijon ping-pongu për poste në Kosovë/ Mustafa i kërkon Kurtit kryeparlamentarin

Situata në Kosovë mbetet e njëjtë, madje duket se sot ndasitë janë thelluar akoma më shumë, teksa Lidhja Demokratike e Isa Mustafës ka kërkuar...

Vetëvendosje i bën ofertën e fundit LDK

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi ka bërë publike tanimë ofertënqë Vetëvendosje i ka bërë së fundmi Lidhjes Demokratike. Prej më shumë se 3 muajsh...

Tha se Albin Kurti është takuar dy herë me Thaçin/ Vetëvendosje:...

Gazetari dhe analisti nga Kosova Baton Haxhiu ka thënë ditën e sotme se lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti është takuar dy herë në fshehtësi...

Kurti i kthen përgjigje Thaçit: Mos më bëj presion, jemi afër...

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Kurti, përmes një letre të gjatë, i kërkon Thaçit...

Thaçi, letër Kurtit: Krijo qeverinë ose hap rrugën!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dërguar letër kreut të Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurtit. Duke i bërë me dije se është një pritje të...

Takimi i dytë mbaroi pa marrëveshje, Kurti dhe Mustafa takohen sërish...

Ka përfunduar pas tre orësh takimi i dytë mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës. Por mësohet se ata do të takohen sërish nesër. Zëdhënësi i...

Nuk ka marrëveshje Vetëvendosje-LDK/ Mustafa: Takohemi nesër përsëri!

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë përfunduar takimin e parë pas pezullimit të bisedimeve...

Mbivlerësimi i taktikave dhe “Vlerës” së Blerim Rekës nga Albin Kurti

Nga Mero Baze Për të gjithë ata që u gëzuan se zgjedhjet në Kosovë mbaruan shpejt dhe rezultati doli brenda ditës, ka një ferr, në...