13:16 - 23 Shtator, 2019

Etiketim: Ahmetaj

Foto/ Ahmetaj: Ky është thelbi i protestës së opozitës së bashkuar!

Pas tensioneve të shkaktuara para Kryeministrisë, ka reaguar edhe ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj. Përmes një postimi në Facebook, Ahmetaj poston foton e një...

Favorizoi biznesmenin/ Ministria e Financave përgënjeshtron lidhjen me Begon

Pasi Partia Demokratike denoncoi se, ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka firmosur në 2016-n për privatizimin e ish-Serës, për favorizim të biznesmenit, Edmond Bego,...

Lojërat e fatit/ Ahmetaj: S’ka kthim pas, do t’i japim fund...

Kryetema e Kuvendit sot është çështja e basteve dhe votimi i ligjit të ri për lojërat e fatit. Gjatë fjalës së tij, ministri i...

Lojërat e fatit/ Mbyllen 7900 vende pune, Ahmetaj: Ja si do...

Tema e Komisionit të Ekonomisë, këtë të martë ishte mbyllja e lojërave të fatit dhe ç’do bëhet me të papunët që do të dalin....

Mbyllja e basteve dhe kazinove/ Ahmetaj: Ja c’do të ndodhë me...

Gjatë fjalës së tij, në Kuvend, ministri i Financave, Arben Ahmetaj foli edhe për çështjen e mbylljes së basteve sportive dhe kazinove elektronike. Ahmetaj u...

Ahmetaj publikon pagat e futbollistëve

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj  zhvilloi një interpelancë në Kuvend, pas kërkesës së deputetit të PS-së, Erion Brace lidhur me ligjshmërinë fiskale të Federatës Shqiptare...

Ahmetaj letër Autoritetit Mbikëqyrës: Brenda 31 dhjetorit duhet të zhvendosni kazinotë

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka kërkuar që të nisë puna me qëllim zbatim e ligji për lojërat e fatit brenda afatit të përcaktuar....

Ahmetaj për pensionistët: Ja sa shpërblim do të marrin!

Ditën e sotme është zhvilluar mbledhja në Komisionin e Ekonomisë, ku është shqyrtuar akti normativ për buxhetin e 2018-s. Ndërkohë, mes shumë çështjes të tjera,...

Ministri Ahmetaj: Punësimi prioritet i madatit të dytë të qeverisë

Gjatë  fjalës së tij në mbledhjen e Asamblesë së PS, ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj tha se viti 2017 u mbyll me...

Ministri Ahmetaj: Deri në 31 dhjetor s’ka gjoba për bizneset e...

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj po zhvillojnë një takim me bizneset e vogla duke sqaruar edhe një herë...

Ahmetaj në Kukës, sqaron taksën e Rrugës së Kombit

Ditën e sotme, ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj është takuar me banorët në Kukës. Ky është edhe takimi i parë i qeverisë pas...

Ahmetaj pak minuta para protestës publikon dokumentin e Berishës: Ja çfarë...

Ditën e sotme, ministri i Financave, Arben Ahemtaj ka bërë publike një draft vendim të qeverise së kryeministrit Berisha, i cili parashikonte uljen e...

Ministri Ahmetaj: Rritja ekonomike në vitin 2017 më e larta prej...

Rritja ekonomike në krahasim me vitin 2016 ka qenë 3.84%.  Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, thotë se rritja ekonomike në vitin 2017, është më...

Ahmetaj i përgjigjet Bashës për raportin e FMN: Kështu është kur...

Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka reaguar pas deklaratës së kreut të PD-së Lulzim Basha lidhur me raportin e FMN për situatën ekonomike në...