09:57 - 16 Dhjetor, 2019

Etiketim: agroturizem

Festë në Mirditë, Klosi: Agroturizmi, mundësi për punësim dhe zhvillim të...

Një festë lokale i shtohet kalendarit të festave në të gjithë vendin që mblodhi qindra vizitorë në Mirditë, në një atmosferë festive ku u...

Pesë nga agroturizmet më të mira afër Firences!

Nga Peter Smith, Travel Mag Një nga destinacionet më popullore në Itali, Firence, sigurisht nuk ka nevojë për prezantim. Por fillimi i periudhës së...

Një surprizë vjeshtore, në këmbët e Tomorit

Nga Dritan Hila Kisha vendosur t’i mbyllja për këtë vit reportazhet për vendet që ia vlen të vizitohen në Shqipëri. Të paktën në atë të...

Video/ Rama: Ja disa pamje nga festa “Verë dhe Venë”, në...

Kryeministri i vendit, Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një ditë të mbarë me disa pamje nga Verë&Venë Fest në shëtitoren e Golemit. Në...

Projekti 100 fshatrat/ Rama kritikon bashkitë: Merruni edhe me agroturizmin, jo...

Ditën e sotme, kryeministri i vendit, Edi Rama nëpërmjet një konference për shtyp, ka folur për projektin “100 fshatrat”. Rama ka kritikuar bashkitë, për t’i...

Rama: Bypass i Tepelenës do të nxjerrë shumë familje nga varfëria

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit, Edi Rama ka njoftuar në Tepelenë, nisjen e punimeve, për Bypass e rrugëve dhe transformimit e tyre. Sipas Ramës,...