18:25 - 12 Dhjetor, 2019

Etiketim: agjerim

Çfarë është agjërimi 16/8, efektet shëndetësore dhe si ta praktikoni!

Agjërimi është praktikuar për mijëra vjet dhe është një element kyç  në shumë fe dhe kultura të ndryshme. Lloje të ndryshme agjërimi na ndihmojnë,...

Kreu i KMSH: Agjërimi institucion edukues, u vë fre veseve

"Bajrami, festojmë dhe reflektojmë", kjo është tema ndryshe që emisioni, "Dritare me Rudinën", në News 24, trajton këtë të martë. Nuk do të flitet...

Myslimanët kremtojnë Bajramin, besimtarët falin namazin në sheshin ‘Skënderbej’

  Besimtarët myslimanë kremtojnë sot festën e Fiter Bajramit. Pas muajit të shenjtë të Ramazanit, mijëra njerëz u mblodhën së bashku në sheshin “Skënderbej” për...

Basha uron muslimanët për muajin e Ramazanit: Agjërim të pranuar

Në mes të një proteste të dhunshme, kreu i opozitës gjatë fjalimit të tij ka uruar të gjithë muslimanët për muajin e Ramazanit. “Uroj të...

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj kur agjëroni!

Agjërimi i vazhdueshëm po fiton popullaritet të madh kohët e fundit. Por çfarë ndodh me trupin tuaj kur ju agjëroni? Ne të dritare.net, duke ditur...

Muaji i Ramazanit/ Këto janë përfitimet shëndetësore që merrni nga agjërimi!

Muaji i Ramazanit, i cili filloi sot, më 6 maj, është muaji më i shenjtë i kalendarit islamik. Ajo përfshin përmbajtjen nga ngrënia, pirja,...

Për të gjithë besimtarët që agjërojnë, ja çfarë preferohet të konsumohet...

Gjatë kohës së iftarit dhe syfyrit në muajin Ramazan, familjet myslimane mblidhen për ta shijuar një shujtë të jashtëzakonshme. Pas së gjithave, nuk ka...

Ja dieta e aktorëve: ushqim për 8 orë, 16 orë agjërim!

Ajo është një prej dietave më të preferuara në “Hollywood” dhe emra të tillë si Nicole Kidman apo Hugh Jackman betohen se funksionon vërtet. Përgjatë...

Pasi vrau 8 ­vjeçarin, i vranë 3 djemtë. Liliana agjëron për...

Pas tragjedive të njëpasnjëshme në jetën e saj, Liliana Boro që prej 12 vitesh është mbrapa hekurave, ka treguar për se si besimi në...