01:55 - 22 Shkurt, 2020

Etiketim: 30 qershori

Venecia/ Berisha mbron Metën: Puç shteti i Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në facebook, ka komentuar raportin e Komisionit të Venecias, për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Berisha shkrua  se Venecia...

Vlerësimi i Venecias, Spiropali: A do e mbajë Meta fjalën dhe...

Pas publikimit të vlerësimit të Komisionit të Venecias, që shprehet se Presidenti Meta, ka tejkaluar kompetencat kushtetuese për anulimin e 30 qershorit, ka reaguar...

Argumentet/ Komisioni Venecias: Ja pse Meta shkeli kushtetutën për 30 qershorin!

Vlerësimi i Komisionit të Venecias, në lidhje me veprimet e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, ka rrjedhur në media...

Presidenti Meta publikon raportin sqarues për Komisionin e Venecias

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka publikuar në faqen zyrtare të Presidencës, raporin e plotë sqarues, për Komisionin e Venecias, në lidhje me zhdekretimin...

Shkarkimi i Metës/ Nesër vjen në Tiranë Komisioni i Venecias, ja...

Ditën e nesërme, 10 shtator, pritet që në Tiranë të zbarkojnë një delegacion i Komisionit të Venecias, në një mision fakt mbledhës për shkeljet...

Basha: Raporti i OSBE/ODIHR tregon se ka rënë shteti

Pas takimit me aleatët e Partisë Demokratike, kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka dhënë një deklaratë për mediat. Basha tha se temë diskutimi ka qenë...

Basha: Ndryshimin do ta bëjmë të mundur ne!

Kreu i Partisë Demokrati, ndodhet në Patos, ku ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë, tha se pjesëmarrja në votimet e 30 qershorit...

Pse opozita nuk arrin të bashkohet pas 30 qershorit?

Nga Mero Baze Nuk ka ndodhur kurrë, në asnjë krizë politike në Shqipëri, që opozita të mos ketë së paku një qëndrim, ose një vizion...

Gazmend Bardhi: Kemi fakte si është manipuluar pjesëmarrja në zgjedhje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, në një deklaratë për mediet, tha se, opozita ka fakte që provojnë se me 30 qershor...

Zgjedhjet e 30 qershorit, SHBA: Respektoni shtetin ligjor, punoni brenda institucioneve

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit, ku deklaron se populli shqiptar votoi qetësisht, por nuk pati...

Preket Rama, iu drejtohet socialistëve me shprehjen e preferuar që ia...

Kryeministri Rama në fund të fjalës së tij iu është drejtuar të gjithë socialistëve që e mbështetën me shprehjen 'ju dua shumë fare'  dhe...

Rama: Nuk fituam ndonjë betejë të madhe, nesër do reflektojmë më...

Gjatë deklaratës së tij në selinë e PS, kryeministri Rama tha se nesër vjen një ditë e re dhe se do të reflektojë më...

Aleatët e Bashës: Po i bëhet presion qytetarëve, kanë frikë nga...

Aleatët e Lulzim Bashës nëpërmjet një deklarate janë shprehur se 30 qershori është një datë që do të mbetet e mbuluar nga turpi. Krerët e...

Ministrja Gjonaj: 30 qershori një hap për të forcuar drejtësinë e...

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, i ka bërë thirrje qytetarëve që të ushtrojnë të drejtën e tyre kushtetuese për të votuar, duke siguruar për...

Pas Kryemadhit, tërhiqet edhe Basha: Refuzoni dhunën, është oksigjeni i Ramës

Lulzim Basha mbrëmjen e sotme në një deklaratë për mediat i ka bërë thirrje shqiptarëve të refuzojnë dhunën pasi ajo i jep oksigjen Ramës,...