13:07 - 18 Nentor, 2019

Etiketim: 30 qershor

Lajmi më i keq për opozitën nga “Venecia”, është legjitimiteti i...

Nga Mero Baze Ndërsa fati i mëtejshëm i Ilir Metës si President tani e tutje do të jetë në dorë të Kuvendit të Shqipërisë dhe...

Raporti i Venecias, Balla: Që e shkele kushtetutën, e shkele Ilir!

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar pas publikimit të raportit të Komisionit të Venecias, në lidhje me shkarkimin e Presidentit...

Foto/ PD publikon provat: Ja si u manipuluan votat e 30...

Këtë të mërkurë, Partia Demokratike ka publikuar disa prova që sipas saj tregojnë si u manipulua procesi i votimit më 30 qershor. Nga selia blu,...

Emrat/ Kush ishin dhe nga vinin vëzhguesit e OSBE për zgjedhjet...

OSBE ka publikuar ditën e sotme raportin përfundimtar të zgjedhjeve të 30 qershorit në vendin tonë. Në 34 faqe raport OSBE ka dhënë versionin e...

Petrit Vasili: OSBE foli, 30 qershori ra, tani përpara të shpëtojmë...

Pasi OSBE/ODIHR publikoi raportin për zgjedhjet e 30 qershorit, ka reaguar edhe nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili. Përmes një postimi në...

Ngjela: Votova me 30 qershor. Opozita bëri dëmin që bashkitë kishin...

  I ftuar në “Ora News” avokati Spartak Ngjela ka thënë se ka votuar me datën 30 qershor, ndërsa ka shtuar se në ato bashki...

Astrit Patozi: Bindja Demokratike do t’i ankimojë zgjedhjet e 30 qershorit!

Kreu i partisë Bindja Demokratike, përmes një postimi në Facebook, njofton se do t'i ankimojë zgjedhjet e 30 qershorit, në të cilat mori pjesë. Patozi...

Një shpjegues për zgjedhjet e 30 qershorit!

Nga Dritan Hila Konferenca për shtyp e Glower, deklarata e Ambasadës së SHBA-së dhe së fundmi deklarata e BE-së me gojën e Koçijançiç e mbyllën...

Rama: Kjo ishte frika ime më e madhe, para 30 qershorit!

Kryeministri i vendit Edi Rama, gjatë fjalës së tij para drejtuesve të policisë, ku i falënderoi për punën  e bërë përgjatë këtyre muajve të...

BBC shkruan për zgjedhjet lokale në Shqipëri

Prestigjiozja BBC i ka dedikuar një artikull zgjedhjeve lokale në Shqipëri. Media ndërkombëtare shkruan se Shqipëria për herë të parë, që pas komunizmit, po...

30 qershor, sot shqiptarët votojnë!

Sot, më 30 qershor, shqiptarët do t'u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e bashkive. Këto janë zgjedhjet e para prej shumë...

Rexhep Qosja: Zgjedhjet, protestat e dekretet

"Me gjithë të metat, gabimet, lëshimet, premtimet e parealizuara, gjuhën politike kur e kur të palejueshme të kryeministrit Edi Ramës, zgjedhjet e 30 qershorit...

BE: Të shmanget dhuna me 30 qershor, procesi të jetë i...

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë, ka shpërndarë një deklaratë për mediat ku apelon që procesi i zgjedhjeve të 30 qershorit të jetë i...

Balla: SHBA i vuri vulën 30 qershorit, e ngjashme me vulën...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë takimit përmbyllës të fushatës elektorale në Kamëz ka deklaruar se SHBA sapo i kanë vendosur...

Qarku më problematik, ja sa policë do angazhohen për zgjedhjet në...

Sipas informacioneve të para bëhet me dije se në Qarkun e Shkodrës, i cili njihet si qark problematik do të angazhohen 500 forca policie. Forcat...