01:48 - 14 Dhjetor, 2019

Etiketim: 2019

Meghan Markle shpallet  Mbretëresha e Stilit për 2019

Meghan Markle, është shapllur Mbretëresha e Stilit, për vitin 2019. Raporti vjetor i modës, që analizon të gjitha stilet e veshjeve përgjatë vitit, ka nxjerrë...

Foto/ Dikur dhe sot, ja disa pamje të Venecias nën ujë!

Venecia u zgjua nën ujë sot, pasi  është goditur nga një valë përmbytjesh, në të cilat uji ka arritur 1.87 metra. Deri më tani...

Çfarë po ndodh me botën? Vijojnë rekordet e temperaturave të larta!

Zyrtarisht, viti që po lemë pas ishte më i nxehti i të gjithë kohërave. Rekordet u shënuan në 29 shtete të botës, për periudhën...

Ja kush e fitoi çmimin Nobel në fizikë!

Çmimi Nobel në fizikë i është dhënë tre shkencëtarëve. Kanadezit  James Peebles dhe dy zviceranëve  Michel Mayor dhe Didier Queloz. Studiuesi kanadez u vlerësua...

Këto janë trendet e fundit të syzeve të diellit!

Thoni lamtumirë të gjithë modele të syzeve që keni pasur deri më tani. Dritare.net ju sjell modelet më të fundit, që do t’i shihni...

Këto janë syzet e diellit më trendi të 2019!

Po kërkoni për syzet të reja dielli? Dritare.net ju ka sjellë disa nga modelet më të bukura jo vetëm të këtij sezoni, por të...

Këto janë ushqimet që mund t’i hani, në 2019!

Meqenëse edhe 2018-ta u largua, na duhet një listë e plotë për ushqimet që do të hamë në 2019-ën. Për 2019-ën do të kemi...

Çfarë do të veshim, në 2019!

2018-ta u largua bashkë me trendet e vitit. 2019-ta do të sjellë trende të reja, si për burra ashtu edhe për gratë.  Do të...

Çantat më in, që të gjitha duhet t’i kemi në 2019!

Nuk ka kohë më të mirë se, viti i ri për ta nisur me një çantë të re. Për t’u siguruar që, të zgjidhni...

Ja disa nga veshjet e mbretërorëve, që mbeten trend dhe në...

Sapo jemi futur në 2019-ën dhe të gjithë dëshirojmë të bëjmë ndryshime për mirë në jetën tonë. Ne duam të kemi dhe veshje të...

Këta janë vipat që pritet të martohen këtë vit!

Viti që lamë pas, kaloi me shumë martesa të njerëzve të rëndësishëm dhe të famshëm në botë. U martua Meghan Markle me Princ Harryn,...

5 gjëra që duhet t’i bëni në 2019, për një vit...

Duke ju uruar një vit të mbarë, dritare.net ju sjell disa këshilla shumë të vlefshme, të cilat do jua bëjnë 2019 një vit të...

Bëjeni 2019 vitin tuaj, me këto modele palltosh!

Vajzat e modës e dinë që kur vjen dimri, palltoja është një nga veshjet që kurrë nuk duhet të mungojë në gardërobën e tyre. Por...

Tendencat më të bukura të modës, për vitin 2019

Trendet që sjell 2018 janë të paparashikueshme, dhe sigurisht veshjet që do ju tregojë dritare.net do mbushin dollapin tuaj për vitin 2019.  Dizajnet janë...

Hailey dhe Justin shtyjnë dasmën për vitin tjetër, ja pse!

Edhe pse mendohej se do kishim një dasmë të çiftit më të përfolur Hailey Baldwin dhe Justin Bieber, ajo nuk do bëhet. Sipas TMZ, çifti...