Superiorja/ Patizani dhe Laçi marrin nga 3 pikë

Janë luajtur ndeshjet e Superiores të vlefshme për javën e 30.

Patizani ka luajtur për ballë Skëndërbeut duke shënuar një fitore minimale me rezultatin 1:0.

E megjithatë, pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, e me shumë të ndëshkuar me kartonë të verdhë, kryesisht nga radhët e “të kuqve”.

Në pjesën e dytë, Partizani kaloi në avantazh me anë të Mensah, që shfrytëzoi një top në zonë në minutën e 55-të.

LEXO DHE :  Anulohet vendimi për kthimin e Fakultetit të Gjeologjisë, në Pallatin e Drejtësisë

Nga ana tjetër Kastrioti dhe Laçi janë ndarë me barazim 1:1, por Laçi mori 3 pikë për shkak se ishte një ndeshje kthimi.

Tashmë Kastrioti e është vetëm 5 pikë larg Tiranës, që do të luajë me Kukësin ndeshjen e saj, kurse Partizani ngjitet në kuotën e 61 pikëve në krye të tabelës. / I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.