Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Sulmi në Barcelonë/ Bushati: Jemi të gjithë me Spanjën

Sulmi në Barcelonë/ Bushati: Jemi të gjithë me Spanjën

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati përmes një statusi në Twitter ka dënuar sulmin e ndodhur në Barcelonë.

“Dënoj fort sulmin terrorist në Barcelonë. Lutjet e mia shkojnë për viktimat dhe familjarët e tyre. Jemi me Spanjën në këtë moment të vështirë,” shkruan Bushati./ dritare.net