Studentët vendosin: Ja çfarë pritet të ndodhë me protestën!

Në emisionin “Kjo Javë” u zhvillua një lidhje e drejtpërdrejtë me studentët e Fakultetit të Drejtësisë në Universitetin e Tiranës. Studentët u shprehën se kanë marrë vendim të vijojnë bojkotin pa afat, duke u ngujuar brenda auditoreve.

Studentët të cilët ndodhen brenda fakultetit të Drejtësisë bëjnë thirrje për kolegët e tyre t’u bashkohen kauzave.

LEXO DHE :  Intervista/ Gent Bejko: Shqipëria është e bukur, por duhet zhbërë njëherë e mirë miti: Ky vend nuk bëhet!

 “U bëj thirrje të gjithë studenteve të vijnë të gjithë të të luftojmë për kauzat tona. Kërkojmë rrëzimin e ligjit për Arsimit e Lartë. Është e vetmja mënyrë për plotësimin e kërkesave tona”, tha studentja./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.