Studentët e rretheve nisen drejt Tiranës, për t’u bashkuar me protestuesit para Kryeministrisë

Sot është dita e 10-të e protestës së studentëve, dhe pavarësisht se me shi, ata janë mbledhur para Kryeministrisë duke kërkuar plotësimin e 8 kërkesave.

Jo vetëm studentët e Universiteteve të Tiranës,  por edhe ata të rretheve kanë nisur marshimin e tyre drejt Tiranës, për të protestuar për të njëjtën kauzë.

LEXO DHE :  Video/ Ja momenti kur Melania refuzon të puthë presidentin Trump!

Studentë nga Korça, Elbasani janë nisur me mjete transporti drejt Tiranës, ndërsa studentët nga Lezha janë nisur me këmbë, në shenjë proteste, për të mbërritur para Kryeministrisë.

Veç tyre, dhe studentët e Gjirokastrës kanë bojkotuar mësimin dhe po protestojnë për plotësimin e 8 kërkesave të tyre./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.