Na ndiqni edhe në

Sport

Atalantës i vështirësohet puna/ Mbappe rikthehet pas dëmtimit që pësoi!

Atalantës i vështirësohet puna/ Mbappe rikthehet pas

Skuadra e Paris Saint-Germain ka marrë një superlajm, sulmuesi Kylian Mbappe është gati për Champions League.
Ylli i skuadrës u dëmtua në finalen e Kupës së Francës, në ndeshjen kundër ekipit të St.Etienit dhe doli nga fusha me lot në sy.

Atalantës i vështirësohet puna/ Mbappe rikthehet pasAtalantës i vështirësohet puna/ Mbappe rikthehet pas

Analizat klinike dhe radiologjike ishin pesimiste dhe te kampi parisien u shtua frika e mungesës së sulmuesit në Ligën e Kampionëve dhe tranjeri Tchuel filloi t`i bëntëe llogaritë pa atë.
Por duket se gjërat kanë ndryshuar dhe gjendja e lojtarit është përmirësuar. Sipas asaj që raporton e përditshmja prestigjioze franceze "L`Equipe", ekziston mundësia që Mbappe të luajë kundër Atalantës më 12 gusht.

Atalantës i vështirësohet puna/ Mbappe rikthehet pas
Sulmuesi është parë në qendrën stërvitore të PSG-së të ecë pa paterica vetëm 4 ditë pas dëmtimit të tmerrshëm.
Me siguri sulmuesi nuk do të jetë në formën e tij më të mirë, por do të jetë një "armë" e fortë për skuadrën dhe tranjerin në rast nevoje. Gjithashtu i rëndësishmë është fakti se Mbappe ka vetë dëshirë të luajë kundër Atalantës./R.P/dritare.net