Spiropali: Ky sesion parlamentar më i rëndësishmi në historinë e pluralizmit shqiptar

Kuvendi mbylli ditën e djeshme punimet për këtë sesion parlamentar. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet e Parlamentit, Elisa Spiropali, e ka konsideruar këtë sesion më të rëndësishmin në historinë e pluralizmit shqiptar, pas periudhës së komunizmit. Si një mesazh për opozitën, të bojkotosh dhe të mos marrësh pjesë, shkruan Spiropali, nuk të çon asgjëkund veçse në humbje.

Statusi i plotë:

“Ky sesion parlamentar, që ishte nga më të rëndësishmit në historinë e pluralizmit tonë post-diktatorial, e bindi politikën e paduruar shqiptare se të nxish, të dhunosh, të bojkotosh, të mos marrësh pjesë, nuk të çon kurrkund tjetër veçse në humbje. Janë durimi, qëndresa, koherenca, toleranca, arsyeja, përgjegjshmëria, mirëkuptimi, që i vlejnë Shqipërisë, dhe vetëm një Shqipëri e tillë i vlen të gjithë shqiptarëve”, shkruan Spiropali./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Horoskopi i datës 7 dhjetor 2019

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.