Spartak Ngjela: Reforma në drejtësi në dobi të shqiptarëve, kundër palëve politike

I ftuar në “Dritare me Rudinën”, avokati i njohur, Spartak Ngjela ka komentuar reformën në drejtësi. Sipas tij, kjo reformë është në dobi të të shqiptarëve.

 “Reforma në drejtësi është e rëndësishme për shqiptarët. PD nuk do reformën. Rama nuk e do reformën vetë. Drejtësia ka qenë e kapur në çdo kohë. Në Shqipëri nuk ka pasur drejtësi që më 1992. Nuk bëjnë dot këta reformë në drejtësi pa ndërkombëtarët. Shqiptarët do të fitojnë me reformën, për të shpëtuar nga politikanët që kishin kapur drejtësinë. Ne nuk e bëjmë dot drejtësinë, vijnë ndërkombëtarët dhe e bëjnë. Reforma i kap të dyja krahët. Ndërkombëtarët po hedhin para që këtu të ketë drejtësi.”, -deklaroi Ngjela./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ja si mund të kombinoni xhinset, në ditë të ftohta!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.