Spahiu: Shkodra heshti dhe PD e groposi votën e profesor Gilman Bakallit

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka shkruar në facebookun e tij në në lidhje me ish-deputetin e PD, Gilman Bakalli.

Spahiu shkruan se në 2009 kur Bakalli protestonte se nuk gjente as votën e tij, Shkodra heshti, dhe PD e groposi atë votë.

‘KUJTESË: Prof. Gilman Bakalli ndërroi jetë në moshën 49 vjeç.  Në 2005 ishte deputet i PD, por në 2009 ai kandidoi si deputet i Polit të Lirisë kundër qeverisë Berisha. Nga rezultati votimeve doli që Shkodra i kishte dhënë zero votë. Profesor Bakalli protestoi i vetëm dy muaj rresht me parrullën: “Ku është vota ime dhe e familjes?” Shkodra heshti dhe partia e tij e groposi votën dhe idealin e tij 🙏🏻”-shkruan Spahiu./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Rikthehet i nxehti afrikan/ Nga nesër temperaturat do të jenë përvëluese!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.