Spahiu: Shkodra heshti dhe PD e groposi votën e profesor Gilman Bakallit

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka shkruar në facebookun e tij në në lidhje me ish-deputetin e PD, Gilman Bakalli.

Spahiu shkruan se në 2009 kur Bakalli protestonte se nuk gjente as votën e tij, Shkodra heshti, dhe PD e groposi atë votë.

‘KUJTESË: Prof. Gilman Bakalli ndërroi jetë në moshën 49 vjeç.  Në 2005 ishte deputet i PD, por në 2009 ai kandidoi si deputet i Polit të Lirisë kundër qeverisë Berisha. Nga rezultati votimeve doli që Shkodra i kishte dhënë zero votë. Profesor Bakalli protestoi i vetëm dy muaj rresht me parrullën: “Ku është vota ime dhe e familjes?” Shkodra heshti dhe partia e tij e groposi votën dhe idealin e tij 🙏🏻”-shkruan Spahiu./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Tërmeti/Haki Çako: Kush përbuz punën e forcave tona, nuk është shqiptar

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.